piątek, 13 października 2023

Niemal 40 mln dla Bytomia!

 


38 milionów złotych trafi do naszego miasta w ramach kolejnej edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Przeznaczymy je na remonty budynków przedszkoli oraz przebudowę dróg.

Jak informuje „Życie Bytomskie”:

„To już ósma edycja wspomnianego programu, jej wyniki zaprezentował premier Mateusz Morawiecki. Trzeba przyznać, że tym razem Bytomiowi przypadło sporo pieniędzy.

I tak zgodnie ze złożonymi przez władze miasta wnioskami niemal 8 mln z tej puli wydamy na adaptację budynku przy ul. Smolenia 20. Jest bowiem plan, by urządzić tam przedszkole miejskie oraz trzeci w Bytomiu, jakże potrzebny mieszkańcom mającym małe dzieci oddział żłobkowy.

Z kolei na poprawę efektywności energetycznej budynku szombierskiego Przedszkola Miejskiego nr 9 przy ul. Obywatelskiej dostaliśmy niespełna 2 mln. Ta kwota pozwoli przede wszystkim na ocieplenie ścian, a także wymianę okien i drzwi.

Reszta pójdzie na modernizację dróg. Poważne inwestycje mają być przeprowadzone na ul. Cyryla i Metodego w Łagiewnikach oraz Wiejskiej w Suchej Górze. To także ucieszy korzystających z nich mieszkańców, bo od dawna upominali się oni o remonty.

Przypomnijmy, że w ramach poprzednich edycji programu udało się zrealizować wiele inwestycji. Chodzi między innymi o budowę rolkowiska przy ul. Pułaskiego, przedszkola w Miechowicach, czy też modernizacje budynków bytomskich szkół.

 - Z pomocą i wsparciem polskiego rządu możemy już od dawna remontować i modernizować bytomskie zabytki, szkoły, domy i ulice – skomentował informację o przyznaniu naszemu miastu kolejnych środków bytomski poseł Wojciech Szarama. - Szczególnie ważne jest, iż rządowe dofinansowanie pozwoli na przeprowadzenie inwestycji nie tylko w centrum naszego miasta, ale i w jego dzielnicach – Suchej Górze, Łagiewnikach i Szombierkach”.

Niestety władze Miasta Bytomia ukrywają przed mieszkańcami naszego miasta tę informację. Nie jest ona bowiem zgodna z kolportowaną przez nich narracją, jakoby Bytom nie korzystał na rządach Prawa i Sprawiedliwości. Jest bowiem wręcz odwrotnie, a kolejnym tego przykładem jest niemal 40 milionów złotych, jakie nasze miasto otrzymało z Rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych.