piątek, 13 października 2023

Premier w Bytomiu


Premier Mateusz Morawiecki odwiedził Bytom.

Dzisiaj, w piątek 13 października, Premier Mateusz Morawiecki, w towarzystwie m.in. bytomskiego posła Wojciecha Szaramy odwiedził bytomską piekarnię "Pan Piek", gdzie spotkał się z pracownikami oraz prezesem firmy. Podczas zorganizowanej w Bytomiu konferencji prasowej Mateusz Morawiecki powiedział  między innymi:

„Jeżeli następują kryzysy w gospodarce, to warto zastanowić się, jak się zachowuje państwo. Paręnaście lat temu był taki kryzys i państwo nie zrobiło nic albo prawie nic, żeby pomagać przedsiębiorcom. W ostatnich latach spadały na nas różne gromy, covid, wojna na Ukrainie, kryzys energetyczny. Za każdym razem staraliśmy się proponować przedsiębiorcom wsparcie – w tarczy antycovidowej szło o ratowanie miejsc pracy, potem była tarcza solidarnościowa, antyinflacyjna czy antyputinowska”

Jak dodał premier: „to, co udało się zrobić w 8 lat, można stracić w jeden dzień” i wyjaśnił, że tym dniem może być 15 października.

„Warto dbać o polskich przedsiębiorców, o to, co się udało w ramach polityki społecznej zrobić dla społeczeństwo, żeby dbać o bezpieczeństw w kontekście tego, co się dzieje na Bliskim Wschodzie” – dodał premier.