piątek, 16 grudnia 2022

Sami swoi


Niestety nasze miasto znowu pojawia się w mediach w negatywnym kontekście. Powodem tego jest tolerowanie nepotyzmu przez prezydenta Bytomia.

 

Dzisiejsze (16 grudnia 2022) media przynoszą informację o kulisach przejścia marszałka województwa śląskiego  Jakuba Chełstowskiego do ruchu „Tak dla Polski”. Pośród informacji, jakie publikuje „Dziennik Zachodni” oraz TVP Info pojawia się także wątek związany z naszym miastem. Czytamy tam między innymi:

" (...) Inną kluczową postacią z otoczenia Chełstowskiego miał być Bartłomiej Wnuk – ekspert do spraw organizacji wydarzeń w Śląskim Funduszu Rozwoju. Jak czytamy, to założyciel spółki, która za 10 tys. zł miesięcznie prowadziła facebookowy profil bytomskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.

„Żona Bartłomieja Wnuka – Małgorzata Węgiel-Wnuk jest rzecznikiem prasowym miasta oraz Naczelnikiem Wydziału Komunikacji Medialnej i Promocji” – podkreślono. Jak dodano, „firma Wnuka podpisała z bytomskim PEC umowy na kwotę 397 496,95 zł”.

Z kolei w materiale „Dziennika Zachodniego” możemy przeczytać o innym wątku związanym z Bytomiem, który dotyczy funkcjonowania spółki Media Operator, wydającej w naszym mieście portal bytomski.pl.

Media Operator to podmiot, który przebojem wdarł się w ostatnich latach na rynek medialny na Śląsku. Powstały praktycznie z niczego szybko zyskał uznanie Urzędu Marszałkowskiego i spółek podległych marszałkowi Jakubowi Chełstowskiemu. Z dostępnych w Internecie numerów tygodnika bytomski.pl, którego redaktorem naczelnym jest właśnie Prezes Media Operatora Daniel Lekszycki wynika, iż pieniądze z tego źródła płyną do Media Operatora szerokim strumieniem. Media Operator to firma budująca tzw. nowe media, czyli sieć miejskich portali informacyjnych o niewielki, zasięgu. Jednak ilość i jakość reklam zamieszczanych na tych portalach świadczy o dobrze wypracowanej metodzie finansowania, a przez to budowania przychylności lokalnych mediów dla Jakuba Chełstowskiego i jego obecnych akolitów.

 

Przywołane materiały prasowe można przeczytać:

Śląska pajęczyna – ujawniamy nowe fakty, czyli kulisy odejścia z PiS marszałka Jakuba Chełstowskiego | Dziennik Zachodni


Jakub Chełstowski zmienia front. Media ujawniają siatkę powiązań interesów wokół polityka - tvp.info