piątek, 9 grudnia 2022

Mistrzowie obietnic bez pokrycia


Parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej są bowiem dziś  rozrzutni w słowach jak nikt inny. Choć jak zawsze się okaże, że jedną ręką dają, by drugą odebrać. Słowa sobie, czyny sobie. To politycy bez jakiejkolwiek wiarygodności, bez programu i konkretnych propozycji. Mistrzowie niedotrzymywania obietnic.

Naszym obowiązkiem jest przestrzec obywateli przed powrotem Donalda Tuska - powiedział rzecznik PiS Rafał Bochenek podczas dzisiejszej (9 grudnia 2022r.) konferencji prasowej, zorganizowanej w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości.

Politycy Prawa i Sprawiedliwości przypomnieli, iż Platforma Obywatelska w trakcie swoich rządów oszukiwała polskie społeczeństwo i nie potrafiła dysponować publicznymi środkami w trakcie trwania kryzysu finansowego w latach 2007-2008.

- To wszystko, co opowiada opozycja, to bajki bez pokrycia. Chcemy przestrzec obywateli Polski przed Platformą Obywatelską, ponieważ jeśli PO dojdzie do władzy, wrócą czarne dni dla polskiego społeczeństwa - mówił rzecznik PiS Rafał Bochenek.

Przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości stwierdzili, że rząd PO-PSL nie potrafił pomóc Polakom podczas kryzysu w trakcie swoich rządów, zaś obecna rada ministrów stawia czoła trudnym wyzwaniom związanym z pandemią i wojną w Ukrainie.

- Prawo i Sprawiedliwość, to rząd który potrafią się sprawdzić i w dobrych i trudnych czasach. PiS od początku swoich rządów przygotowywało Polskę na trudny czas. Wykorzystaliśmy szybki moment rozwoju, tak by wszyscy Polacy skorzystali z jego owoców. Sztandarem tych działań są m.in. bezprecedensowe programy społeczne 500plus, 300plus, obniżenie wieku emerytalnego czy 13. i 14. Emerytura – komentuje Wojciech Szarama, poseł Prawa i Sprawiedliwości. Od nas w kryzysie Polacy nie usłyszą, że podniesiemy im wiek emerytalny, że podwyższamy im podatek VAT, że pieniędzy nie ma i nie będzie – dodaje poseł Szarama.

W trakcie konferencji prasowej zaprezentowany został także list – „Cześć Platformo!” – czyli ściągawka dla PO jak rząd pomaga Polakom w trudnych czasach kryzysu. List ten został dzisiaj przekazany do biur posła Tomasza Olichwera z Zabrza oraz senator Haliny Biedy w Bytomiu. Parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej są bowiem dziś  rozrzutni w słowach jak nikt inny. Choć jak zawsze się okaże, że jedną ręką dają, by drugą odebrać. Słowa sobie, czyny sobie. To politycy bez jakiejkolwiek wiarygodności, bez programu i konkretnych propozycji. Mistrzowie niedotrzymywania obietnic.