poniedziałek, 6 lipca 2020

Kolejne pieniądze dla Bytomia!


Inwestycja za niemal 60 milionów złotych!


Niedawno informowaliśmy, iż przeszło 22,6 miliona złotych trafi do Bytomia na łagodzenie skutków pandemi koronawirusa. Pieniądze dostaniemy od rządu w ramach czwartej odsłony tarczy antykryzysowej. Wydamy je na inwestycje i nie musimy oddawać.

Tymczasem w ubiegłym tygodniu Zarząd Województwa Śląskiego wyłożył z budżetu województwa niemal 40 milionów złotych na dofinansowanie gruntownej modernizacji imponującego gmachu Opery Śląskiej w Bytomiu.

Inwestycja zgodnie z założeniami realizowana będzie do 30 czerwca 2023 roku, a zakres prac obejmuje między innymi prace o charakterze budowlanym i konserwatorskim. W gmachu Opery pojawią się udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, poprawione zostaną także mechanika, elektroakustyka oraz oświetlenie.

W parafowaniu umowy wzięli udział Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski, Poseł na Sejm RP Wojciech Szarama, Członek Zarządu Województwa Śląskiego Izabela Domogała oraz Dyrektor Opery Śląskiej Łukasz Goik.

To świetna wiadomość dla naszego miasta – komentuje pozyskane kolejne pieniądze dla naszego miasta zastępca prezydenta Bytomia Waldemar Gawron, członek Honorowego Komitetu Poparcia Andrzeja Dudy w Bytomiu. To pokazuje jak ważna jest harmonijna współpraca wszystkich ogniw władzy, począwszy od Prezydenta Polski, a na samorządzie kończąc.