czwartek, 2 lipca 2020

Apel do wyborców K. Bosaka


Marcin Hałaś, bytomianin, pisarz, poeta, krytyk literacki i teatralny, dziennikarz oraz publicysta w najnowszym numerze „Gazety Warszawskiej” apeluje do wyborców Konfederacji, aby poparli Andrzeja Dudę.


Marcin Hałaś był w latach 1996–2003  redaktorem naczelnym „Życia Bytomskiego. Jest członkiem-założycielem Górnośląskiego Towarzystwa Literackiego oraz Związku Literatów Polskich. Jest autorem kilku książek o Lwowie, dokumentującym polską historię tego miasta. 

W artykule zamieszczonym w „Gazecie Warszawskiej” czytamy między innymi:

Wybór pomiędzy Rafałem Trzaskowskim a Andrzejem Dudą nie jest wyborem pomiędzy większym a mniejszym złem. Bo przecież „mniejsze” zło zawsze pozostaje złem. Wybór pomiędzy Trzaskowskim a Dudą to alternatywa: zło albo pragmatyczne wskazanie lepszej opcji. Być może dla niektórych nie idealnej, ale najlepszej, jaką obecnie mamy.

Głosowanie na Trzaskowskiego byłoby dziecinnym i głupim zachowaniem typu „na złość mamie odmrożę sobie uszy”.

Trzeba pamiętać, że Trzaskowski to zwolennik promowanego przez lewactwo agresywnego lobby LGBT. To człowiek zorientowany na Brukselę i wytyczne przychodzące stamtąd. Andrzej Duda – przy wszystkich zastrzeżeniach, jakie można mieć do niego – będzie stał na straży wartości patriotycznych i narodowych. Dla polskiego patrioty nie ma wyboru – albo Duda, albo sukces totalnej opozycji spod znaku eurokołchozu i eurolewactwa.

12 lipca (…) musimy wspólnie pokazać, że ludzi dobrej woli jest w Polsce po prostu więcej.