sobota, 6 czerwca 2020

Prezydent Andrzej Duda w Bytomiu


W dniu 5 czerwca Prezydent Andrzej Duda ponownie pojawił się w naszym mieście.


Prezydent RP najpierw spotkał się z ratownikami górniczymi, a następnie uroczyście otworzył nową siedzibę Państwowej Straży Pożarnej, która kilka dni temu została  oddana do użytku.

Jeszcze rok temu jej nie było. Teraz już jest. Strażnica, na którą czekali zarówno funkcjonariusze, jak i zwykli mieszkańcy, przez wiele, wiele lat. Piękna, nowoczesna, powiedziałbym wręcz: oszałamiająca. Powstała po to, abyście mogli Państwo służyć w godnych warunkach i byli dumni ze służby. a także mogli ją wykonywać jeszcze lepiej - powiedział prezydent Andrzej Duda.

Nowoczesna strażnica kosztowała łącznie ponad 23 mln zł. Środki na ten cel pochodziły z budżetu państwa (to wszystko w ramach Programu modernizacji służb mundurowych 2017 – 2020).
Podczas uroczystości Prezydent RP wręczył także 37 promes dla Ochotniczych Straży Pożarnych na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych. Jedną z nich Andrzej Duda przekazał bytomskiej OSP z Suchej Góry.

Bardzo się cieszę, iż OSP w Suchej Górze otrzyma już wkrótce nowoczesny wóz strażacki. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli w sfinalizowaniu tego przedsięwzięcia – mówi radna Iwona Pakosz.

Dotychczasowa siedziba strażaków miała już ponad 100 lat Jej stan techniczny nie należał do najlepszych. Dlatego też strażacy z ogromną radością przyjęli informację, że w końcu mogą przenieść się do nowoczesnego obiektu, który jest przygotowany do realizacji wszystkich zadań nałożonych na Straż Pożarną. Bytomska komenda zatrudnia obecnie ponad 100 strażaków.

Relację z wizyty można obejrzeć: Spotkanie ze strażakami   i Spotkanie z Ratownikami Górniczymi