poniedziałek, 29 czerwca 2020

Andrzej Duda wygrywa wybory w Bytomiu


Dziękujemy! Andrzej Duda wygrał wybory w Bytomiu.


Państwowa Komisja Wyborcza podała dane z 99,78 proc. obwodów głosowania. Zdecydowanie wygrał je Andrzej Duda, który uzyskał 43,67 proc. głosów, a Rafał Trzaskowski 30,34 proc. Frekwencja wyniosła 64,4 proc.

Andrzej Duda wygrał także w Bytomiu. We wczorajszym głosowaniu Prezydenta RP poparło 25 761 bytomian, co stanowi 38,42% wszystkich głosujących. Drugie miejsce zajął zastępca przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Rafał Trzaskowski, na którego swój głos oddało 22 239 osób, a więc o ponad 3,5  tysiąca mniej niż na Prezydenta Andrzeja Dudę.

Frekwencja wyborcza w naszym mieście wyniosła 57,62%

Dziękujemy mieszkańcom naszego miasta za tak mocne poparcie udzielone Andrzejowi Dudzie – komentuje wyniki przewodniczący PiS w Bytomiu Maciej Bartków. Przed nami dwa tygodnie ciężkiej pracy, aby ten wynik jeszcze poprawić. Chciałbym zaapelować do tych bytomian, którzy w pierwszej turze głosowali na innych kandydatów, a w szczególności na Szymona Hołownię, Krzysztofa Bosaka, Władysława Kosiniaka-Kamysza, Marka Jakubiaka czy Mirosława Piotrowskiego, aby w II turze wyborów poparli właśnie Andrzeja Dudę. Wiele nas dzieli, ale jeszcze więcej łączy. Prawo i Sprawiedliwość w Bytomiu pokazało, że potrafi skutecznie rządzić, że potrafimy pozyskiwać fundusze dla Bytomia. Ale aby było tak dalej, aby nasze miasto wracało na drogę rozwoju potrzebna jest mądra i spokojna współpraca Prezydenta Polski i rządu. Tylko wtedy, będziemy mogli nadal korzystać z owoców rozwoju. Dlatego tez raz jeszcze apeluję: Głosujmy na rozwój Bytomia, głosujmy na Andrzeja Dudę!