sobota, 27 lipca 2019

Gazeta Polska o Bytomiu


Zachęcamy do zakupu najnowszego numeru tygodnika „Gazeta Polska” (z 24 lipca br.). Pośród licznych ciekawych artykułów, odnajdziemy tam także tekst poświęcony naszemu miastu.



Gazeta Polska, piórem Piotra Nisztora, opisuje aferę w bytomskiej mieszkaniówce. Były prezydent miasta Damian Bartyla miał poza kolejnością przyznawać znajomym mieszkania komunalne w atrakcyjnych dzielnicach miasta. Aby móc to robić, musiał jednak zyskać specjalne uprawnienia. W 2013 roku rada miasta (w tym czasie większość ma w niej Komitet Wyborczy Wyborców BIS i Damiana Bartyli), poprzez specjalną uchwałę złagodziła kryteria dla osób chcących się ubiegać o lokal komunalny. Ponadto dała prezydentowi możliwość przyznania mieszkania poza kolejnością. Między 2013 a 2018 rokiem, wykorzystał swoje uprawnienia w stosunku do 232 osób.


Według Gazety Polskiej wśród osób, którym były prezydent szybko „załatwił” mieszkanie, są m. in. radni z jego ugrupowania oraz osoby powiązane w tamtym czasie z Polonią Bytom, spółkami Skarbu Państwa lub po prostu znajomi.


Tygodnik próbował się skontaktować z Damianem Bartylą i członkami rady z jego ugrupowania. Nikt z nich nie odpowiedział na przesłane pytania lub prośbę o kontakt.


Zachęcamy do lektury.



Zachęcamy także do zapoznania się z najnowszym tekstem przewodniczącego PiS w Bytomiu, radnego Macieja Bartków, jaki zamieszczony został na portalu Bytomski.pl. Tekst jest polemiką z wpisem radnego Roberta Rabusa, reprezentującego opisywany przez „Gazetę Polską” Komitet Wyborczy BIS i Damiana Bartyli.


Z tekstem można zapoznać się   TUTAJ


Zdjęcie pochodzi z portalu bytomski.pl