sobota, 27 lipca 2019

Gazeta Polska o Bytomiu


Zachęcamy do zakupu najnowszego numeru tygodnika „Gazeta Polska” (z 24 lipca br.). Pośród licznych ciekawych artykułów, odnajdziemy tam także tekst poświęcony naszemu miastu.Gazeta Polska, piórem Piotra Nisztora, opisuje aferę w bytomskiej mieszkaniówce. Były prezydent miasta Damian Bartyla miał poza kolejnością przyznawać znajomym mieszkania komunalne w atrakcyjnych dzielnicach miasta. Aby móc to robić, musiał jednak zyskać specjalne uprawnienia. W 2013 roku rada miasta (w tym czasie większość ma w niej Komitet Wyborczy Wyborców BIS i Damiana Bartyli), poprzez specjalną uchwałę złagodziła kryteria dla osób chcących się ubiegać o lokal komunalny. Ponadto dała prezydentowi możliwość przyznania mieszkania poza kolejnością. Między 2013 a 2018 rokiem, wykorzystał swoje uprawnienia w stosunku do 232 osób.


Według Gazety Polskiej wśród osób, którym były prezydent szybko „załatwił” mieszkanie, są m. in. radni z jego ugrupowania oraz osoby powiązane w tamtym czasie z Polonią Bytom, spółkami Skarbu Państwa lub po prostu znajomi.


Tygodnik próbował się skontaktować z Damianem Bartylą i członkami rady z jego ugrupowania. Nikt z nich nie odpowiedział na przesłane pytania lub prośbę o kontakt.


Zachęcamy do lektury.Zachęcamy także do zapoznania się z najnowszym tekstem przewodniczącego PiS w Bytomiu, radnego Macieja Bartków, jaki zamieszczony został na portalu Bytomski.pl. Tekst jest polemiką z wpisem radnego Roberta Rabusa, reprezentującego opisywany przez „Gazetę Polską” Komitet Wyborczy BIS i Damiana Bartyli.


Z tekstem można zapoznać się   TUTAJ


Zdjęcie pochodzi z portalu bytomski.pl