czwartek, 30 sierpnia 2018

Z Ministrami o Bytomiu


W dniu dzisiejszym kandydat PiS na urząd prezydenta Bytomia Mariusz Janas spotkał się z Ministrem Środowiska oraz Ministrem Sportu.


Rozmowa z Ministrem Środowiska Henrykiem Kowalczykiem  poświęcona była problemowi nielegalnie składowanych odpadów oraz przygotowaniom do wprowadzenia programu „Czyste Powietrze” w Bytomiu, Zabrzu, Gliwicach oraz Tarnowskich Górach. Mariusz Janas, który w porozumieniu z Ministerstwem Środowiska koordynuje wprowadzenie programu na terenie między innymi Bytomia, przekazał Ministrowi informację na temat planowanych  w najbliższym czasie spotkań przedstawicieli Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska z mieszkańcami zainteresowanymi otrzymaniem dotacji na wymianę źródła ciepła czy termomodernizację swoich domów.  Co istotne rządowe dofinansowanie sięgnie nawet 90% inwestycji.  

Mariusz Janas poinformował także Ministra Środowiska o ostatnich inicjatywach bytomskiego PiS w sprawie nielegalnie składowanych odpadów oraz planowanych działaniach. Zaprosił także Ministra Środowiska do Bytomia, aby pokazać mu w jaki sposób swoją działalność prowadzą „przedsiębiorstwa” odpadowe na Bobrku.

Następnie, na zaproszenie kolejnego Ministra, Mariusz Janas spotkał się z Witoldem Bańką, Ministrem Sportu, z którym omówił dotychczasowe inwestycje  sportowe rządu w Bytomiu, a także rozmawiał na temat konieczności wsparcia sportu młodzieżowego, upowszechniania Szkolnych Klubów Sportowych, remontu stadionu lekkoatletycznego na Rozbarku oraz nowego lodowiska dla Polonii Bytom. Kandydat PiS na prezydenta Bytomia Mariusz Janas pokrótce nakreślił program bytomskiego Prawa i Sprawiedliwości  w dziedzinie sportu i możliwości  rządowego wsparcia dla młodzieżowego sportu w Bytomiu. Uczestniczący także w spotkaniu wiceminister sportu Jan Widera zadeklarował, iż w najbliższych dniach, wraz z Mariuszem Janasem, uda się na stadion GKS Rozbark w Bytomiu, aby ocenić stan zachowania obiektu.

Mariusz Janas z Ministrem Sportu Witoldem Bańką
 
Mariusz Janas z Ministrem Środowiska Henrykiem Kowalczykiem