niedziela, 2 września 2018

Bytomianie na Konwencji PiS w Warszawie


Czy nie można skorzystać z tej synergii, gdy samorządy współpracują z rządem? Czy chcemy takich samorządów, które będą wojowały, warczały na rząd? Czy chcemy takich, które będą współpracować? - pytał w czasie Konwencji Wyborczej Prezes PiS Jarosław Kaczyński.


2 września br.  członkowie Prawa i Sprawiedliwości z Bytomia uczestniczyli w Konwencji Wyborczej, jaka zorganizowana została w warszawskiej Hali Expo. Pośród uczestniczących w wydarzeniu bytomian znaleźli się między innymi Mariusz Janas – kandydat PiS na prezydenta Bytomia, radni: Alfred Pyrk, Michał Glatte, Piotr Patoń i Andrzej Kostek, przewodniczący PiS w Bytomiu Maciej Bartków, radny Sejmiku Województwa Śląskiego Zbigniew Przedpełski, a także kandydaci na radnych Przemysław Siemieniec, Leszek Górski, Kinga Pikuła.

W trakcie konwencji  premier Mateusz Morawiecki przedstawił 5 nowych propozycji dla samorządów. Jego pierwszy punkt to termomodernizacja. - To, co jest bolączką to wysokie rachunki za ciepło. Dlatego rozpoczynamy program termomodernizacji domów - mówił premier.

- Druga sprawa, to niższe rachunki z odpady. Dlatego wprowadzamy program: "segregujesz - płacisz mniej". Stworzymy specjalne programy preferencyjne - tłumaczył.

- W ciągu najbliższych lat zaangażujemy 500 milionów złotych w nowe place zabaw dla dzieci, otwarte strefy aktywności, siłownie plenerowe - zadeklarował także Morawiecki. Zapowiedział także, że PiS chce znacząco, co najmniej dwukrotnie zwiększyć wydatki na domy seniora.

Wśród propozycji PiS na wybory samorządowe jest także program "Nowoczesna gmina", w tym największy od dekad program renowacji dworców oraz dwukrotne zwiększenie środków dla gmin, które będą chciały odbudowywać połączenia autobusowe.

PiS chce przeznaczyć również 300 mln zł, by wspierać gminy w budżetach obywatelskich.