piątek, 6 lipca 2018

Przywróćmy świetność miastu!

Coraz więcej badań prognozuje wygraną PiS w najbliższych wyborach samorządowych.

Wiele wskazuje na to, iż jesienne wybory samorządowe będą wyborami kluczowymi dla przyszłości naszego miasta. Dlatego poparcie dla naszych kandydatów w tych  wyborach  jest  czymś  więcej, niż tylko jednorazowym aktem sprzeciwu wobec tych, którzy teraz rządzą miastem. To akt, który powinien się wpisywać w przedsięwzięcie, któremu na imię nowy, lepszy Bytom.
Jak wynika z najnowszego badania opinii publicznej przeprowadzonego przez CBOS, pewność co do swojego udziału w wyborach samorządowych zadeklarowało 56 procent respondentów. 32% zapowiedziało, iż zagłosuje na Prawo i Sprawiedliwość (popierane przez Porozumienie i Solidarną Polskę). Na drugą w kolejności Platformę Obywatelską (w koalicji z dogorywającą Nowoczesną) swój głos chce oddać zaledwie 16% badanych.
PiS jest jedyną siłą, która może przywrócić świetność Bytomiowi. – komentuje wyniki sondażu Mariusz Janas, kandydat tej partii na prezydenta Bytomia. Mamy plan i ludzi gotowych  wziąć  odpowiedzialność  za Bytom.  Spełniamy  także  jeszcze  jeden  warunek,  który  jest  niezbędny, by móc zmienić nasze miasto. Jesteśmy formacją, która nie jest w nic uwikłana, która nie ma związanych rąk. Nikt nam nie powie: nie możecie tego zrobić,  bo  narazicie  się  wpływowemu i silnemu układowi czy znaczącemu lobby. My nie mamy kompleksów i niejasnych zobowiązań. Możemy iść do przodu,  możemy razem  zmieniać  Bytom.
Fakt, iż w Bytomiu w czasie najbliższych wyborów samorządowych będziemy mieli wybór pomiędzy ludźmi, którzy rządzą lub już rządzili miastem, a kandydatami PiS z drugiej strony, odzwierciedla także sondaż opublikowany niedawno na portalu bytomski.pl. Jak z niego wynika największą popularnością bytomian, którzy zadeklarowali chęć wzięcia udziału w wyborach cieszy się właśnie Prawo i Sprawiedliwość.  Badanie zostało przeprowadzone na terenie siedmiu dzielnic: Karbia, Bobrka, Osiedla Ziętka, Stroszka, Śródmieścia, Szombierek oraz Miechowic. Wzięło w nim udział 411 kobiet i 395 mężczyzn.
 
Mariusz Janas, kandydat PiS na prezydenta Bytomia
 

zdjęcie herbu Bytomia ze strony ruiny.bytom.pl