wtorek, 10 lipca 2018

Mateusz Morawiecki w Bytomiu


W dniu 8 lipca br. w Bytomiu gościł Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki.


Premier polskiego rządu odwiedził Centralną Stację Ratownictwa Górniczego w Bytomiu, gdzie spotkał się z 60 ratownikami górniczymi biorącymi udział w akcji ratunkowej w kopalni „Zofiówka”.

To jest dla mnie wielki zaszczyt, że mogę być tu dziś z wami. W tak bardzo realny sposób zetknąłem się z waszą wtedy podczas tej tragedii w Zofiówce ponad dwa miesiące temu. Bardzo mocno chciałbym podkreślić, jak pod ogromnym wrażeniem i ogromnym szacunkiem podchodzę do waszej pracy. Ona jest nie tylko dopełnieniem wielkiego wysiłku górników w pracy pod ziemią, ale jest też bardzo często naznaczona bohaterstwem, takim, jakie świadczycie na co dzień, podczas takich akcji - powiedział ratownikom premier.

- Jestem zbudowany Waszą postawą. Jestem pod ogromnym wrażeniem Waszej pracy, naznaczonej nierzadko prawdziwym bohaterstwem. Nie mogę wyobrazić sobie bez Waszej służby życia tu na Górnym Śląsku. Podziwiam Was! Podziwia Was cała Polska! - mówił Mateusz Morawiecki do ratowników w auli CSRG.

Premier Mateusz Morawiecki przekazał osobiście każdemu z obecnych na spotkaniu ratowników górniczych symboliczny upominek - okolicznościowy pakiet z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zawierający biało-czerwoną polską flagę państwową.

Wcześniej pod pomnikiem poległych na służbie ratowników górniczych Mateusz Morawiecki przystanął w skupieniu, składając wieniec i zapalając znicz na symbolicznym grobie ratowników.

Prezesowi Rady Ministrów towarzyszyli poseł na Sejm RP Wojciech Szarama oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Bytomiu Mariusz Janas.
Po zakończeniu wizyty w Bytomiu Premier Mateusz Morawiecki w towarzystwie posła Wojciecha Szaramy, wojewody śląskiego Jarosława Wieczorka oraz Mariusza Janasa złożył kwiaty pod Pomnikiem powstańców Śląskich w Katowicach.
 
  
 
 
zdjęcia: Śląski Urząd Wojewódzki oraz Kancelaria Premiera.