czwartek, 14 czerwca 2018

"Dobry Start" w Bytomiu


Kolejne wsparcie dla rodzin. Przeczytaj gdzie w Bytomiu złożyć wniosek, aby otrzymać pieniądze z programu „Dobry Start”.


Niemal pół miliona uczniów z województwa śląskiego zostanie objętych rządowym programem "Dobry Start", w ramach którego każdemu uczniowi do 20. roku życia ma przysługiwać co roku 300 złotych wyprawki szkolnej.

300 złotych na wyprawkę dla ucznia to kolejne wsparcia dla polskich rodzin. Przygotowania do nowego roku szkolnego niosą za sobą szereg wydatków dlatego też rząd Prawa i Sprawiedliwości przygotował nowy program, który ma pomóc w dobrym starcie wszystkim uczniom.


Jednym z kolejnych programów polityki państwa wspierającym polskie rodziny jest program „Dobry Start” – szkolna wyprawka dla dzieci i młodzieży w kwocie 300 zł jednorazowego wsparcia na rozpoczęcie roku szkolnego (…) To rozwiązanie jest bezpośrednim wsparciem dla rodzin i nie ma żadnego kryterium dochodowego – mówi Wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Stanisław Szwed.


W Bytomiu wniosek o przyznanie świadczenia można będzie składać w urzędzie miasta lub w Ośrodku Pomocy Społecznej. 

Wnioski będzie również można składać online - już od 1 lipca - przez stronę empatia.mrpips.gov.pl lub przez bankowość elektroniczną oraz 1 sierpnia drogą tradycyjną (w formie papierowej). Wniosek należy złożyć do 30 listopada. 

Jeśli rodzic pośpieszy się i złoży wniosek już w lipcu lub sierpniu, otrzyma świadczenie do 30 września - zapewnia Urszula Bauer. Gdy wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach, pomoc do rodziny trafi w ciągu 2 miesięcy od dnia złożenia wniosku.


Dla Prawa i Sprawiedliwości rodzina to nie wydatek, ale inwestycja – komentuje nowy program Mariusz Janas, kandydat PiS na prezydenta Bytomia – Taką samą, prorodzinną politykę chcemy prowadzić w naszym mieście – dodaje Janas.