piątek, 15 czerwca 2018

ITD zapowiada regularne kontrole

Będą regularne kontrole - zapowiada ITD. To reakcja Inspekcji Transportu Drogowego na wniosek Mariusza Janasa.


Pod koniec maja br. Przewodniczący Rady Miejskiej, a zarazem kandydat PiS na prezydenta Bytomia Mariusz Janas, złożył w Inspekcji Transportu Drogowego wniosek o  pilne podjęcie działań kontrolnych samochodów przywożących odpady na teren dawnego miejskiego składowiska odpadów w Bytomiu. Jak podkreślił w swoim piśmie Mariusz Janas: "Tylko systematyczna kontrola pozwoli wyeliminować ewentualne nieprawidłowości, które przecież – jak wynika z efektów ubiegłorocznej kontroli – są całkiem prawdopodobne".
 
Odpowiadając na wystąpienie Mariusza Janasa, Śląski Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego poinformował, iż takie kontrole rozpoczną się już wkrótce. Co ważne, nie będą to jednorazowe działania, ale cykliczne, stale, regularne akcje.
 
Cieszy mnie szybka reakcja ITD - powiedział Mariusz Janas. Zastanawia mnie tylko, dlaczego prezydent naszego miasta o takie kontrole wcześniej nie apelował. Myślę, że zamiast pisać propagandowe listy do Premiera RP, powinien w końcu zacząć korzystać z tych kompetencji, które posiada i zacząć współpracować z organami pomocnymi w walce z mafia śmieciową - dodaje Janas.