środa, 31 stycznia 2018

Wyjątkowy koncert

Zapraszamy do obejrzenia wyjątkowego koncertu pieśni Przemysława Gintrowskiego
 

W programie koncertu znalazły się przede wszystkim utwory skomponowane przez Gintrowskiego w pierwszej połowie lat 80-tych lub kojarzone z tamtym okresem jego twórczości. W aranżacjach Jana Stokłosy wybrzmią m.in. „Kantyczka z lotu ptaka”, „Autoportret Witkacego”, „Wróżba”, „Maj za majem”, „Pani Bovary” czy „Pieśń o śnie”. Nie zabraknie też ”Murów” w wyjątkowym wykonaniu.

Wśród wykonawców m.in.: Renata Przemyk, Grażyna Szapołowska, Krzysztof Kiliański, Paweł Kukiz, Andrzej Seweryn, Muniek Staszczyk, Mieczysław Szcześniak. Pieśni Gintrowskiego zaśpiewają również Ola Gintrowska, bliska krewna barda, oraz jego córka Julia. Gwiazdom towarzyszy  chór oraz orkiestra pod batutą Jana Stokłosy, który ponownie podjął się aranżacji utworów barda i jest kierownikiem muzycznym projektu.

Przemysław Gintrowski - Kompozytor, piosenkarz, inżynier, nauczyciel, wykładowca. Bard opozycji demokratycznej czasów PRL. Urodził się 21 grudnia 1951 roku w Stargardzie Szczecińskim, zmarł 20 października 2012 roku w Warszawie.

Koncertu można wysłuchać pod linkiem: http://gintrowski.pl/