czwartek, 13 lutego 2014

Potrzebna pomoc dla Kacperka z Bytomia !


Dziecko skatowane przez konkubenta matki trafiło w stanie krytycznym do szpitala pod koniec 2013 roku. Aktualnie przebywa w Górnośląski Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Jego stan jest nadal ciężki.  Cierpi na porażenie czterokończynowe. Jest wrażliwy na głos i dotyk. Kacperek nie będzie nigdy osobą pełnosprawną. Mimo troskliwej opieki, Kacperek na pewno czuje się samotny.     Kacper to człowiek, któremu nie udało się wyrwać z rąk demonów. Kacper został skatowany. Gdy pękała krucha kość cichutko szlochał choć ból był nie do ogarnięcia. Gdy rzucano nim o ścianę nie potrafił zrozumieć dlaczego aż tak bardzo denerwował swoich opiekunów. Niestety nikt mu nie pomógł.
Bóg nie wezwał jednak chłopca w szeregi Aniołów. Bóg pozostawił go wśród nas. Chłopczyk leży aktualnie w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka. "Rodzice" doprowadzili do tego, że Kacper cierpi na porażenie cztero kończynowe. Jest wrażliwy na głos i dotyk. Występują u niego "krzyki mózgowe". Tępo spogląda przed siebie choć najprawdopodobniej nie widzi (badania w tym zakresie będą przeprowadzone niebawem).

      Kacperek nie będzie nigdy osobą pełnosprawną. Nie kolekcjonuje autek. Ojciec nigdy nie przeczytał mu bajki, gdy ten tuliłby się do niego siedząc na kolanach. Kacper nie będzie w przyszłości prawnikiem, lekarzem czy strażakiem. On jest i będzie bo tak postanowił sam Kacperek nie poddając się bólowi i cierpieniu.

     Przy Kacperku nie siedzi teraz nikt z rodziny. Nikt nie głaszcze go po buzi. Nikt go nie kocha...
Personel placówki robi co może. Lekarze i pielęgniarki pomimo wysiłków nie zapewnią mu wszystkiego czego mały Kacper potrzebuje.

     Z rozmowy z personelem wynika, że dziecku potrzeba jest: pampersów do 30 kg, ubranka (koszulki, spodnie dresowe, skarpetki) na 122 cm, desery "Gerber" - papki, sanostal w płynie, środki czystości (nawilżone chusteczki), ściereczki, balsam nawilżający, gaza nitkowana (mała), woda mineralna niegazowana (bezsmakowa), serki homogenizowane i tym podobne, kocyk na zmianę. Jeżeli byliby chętni wolontariusze, którzy znaleźliby czas by Kacperka odwiedzić i spędzić z nim godzinkę lub dwie czytając mu bajki - byłoby wspaniale. Każdy z nas jeżeli będzie chciał w jakikolwiek sposób pomóc - wie co zrobić...

 Punkty zbiórki:
- Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie - Dział Wsparcia Rodziny przy ul. Strzelców Bytomskich 21, III piętro, pok. 38.
- Sklep z bielizną "Prestiż" ul. Dworcowa 11 (w podwórku)

https://www.facebook.com/events/588878231194420/

     Członkowie PiS w Bytomiu włączyli się już w pomoc. Do aktywności zachęcamy wszystkich bytomian nieobojętnych na los drugiego człowieka. Tym bardziej gdy tym drugim jest bezbronne, małe dziecko.