środa, 19 lipca 2023

Rusza 8 nabór Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych


 Premier Mateusz Morawiecki ogłosił nowy nabór w ramach Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych, który będzie skierowany do wszystkich jednostek samorządu terytorialnego i ich związków. Oznacza to, że 3 wnioski może złożyć każda gmina, każdy powiat i każde województwo. Nabór potrwa od 20 lipca do 16 sierpnia 2023 r.

Prawo i Sprawiedliwość dba, by Polska rozwijała się równomiernie. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił kolejną edycję Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. W ramach programu możemy ubiegać się o dofinansowanie na inwestycje bliskie ludziom - lokalne drogi, sieci wodociągowo-kanalizacyjne, nowe boisko, remont szkoły czy przedszkola. Do tej pory nasze miasto zyskało wsparcie na szereg inwestycji poczynając od budowy lodowiska, poprzez nowe przedszkole miejskie w Miechowicach, aż po remonty wielu bytomskich dróg i szkół – komentuje bytomski poseł na Sejm RP Wojciech Szarama. Zachęcam samorządy, w tym samorząd bytomski, do aktywnego włączenia się w możliwość pozyskania środków dla naszego miasta. Do konsultacji, przedstawienia i omówienia ewentualnych wniosków – dodaje poseł Wojciech Szarama.

Przypomnijmy, iż w Bytomiu właśnie zakończyły się prace nad kolejną inwestycją dofinansowaną z Rządowego Programu „Polski Ład”. To prace remontowe w Szkole Podstawowej Specjalnej nr 2 przy ulicy Arki Bożka 21. Inwestycja warta ponad 4,2 mln zł została zrealizowana dzięki przyznanemu naszemu miastu dofinansowania z Programu „Polski Ład” w kwocie 3,6 mln zł.