piątek, 7 października 2022

Rządowe dofinansowanie dla Bytomia

 


25 milionów dla Bytomia!


Rząd Prawa i Sprawiedliwości przekaże samorządom w całej Polsce dodatkowo blisko 13,7 mld zł. Odpowiednie przepisy ustawy weszły już w życie, a pierwsza transza środków trafi do samorządów do końca tego tygodnia. Będzie to 1/3 z kwoty 13,7 mld zł.

Kwota minimalnego dofinansowania to:

·         2,9 mln zł dla każdej gminy;

·         6,1 mln zł dla każdego powiatu;

·         32,7 mln zł dla każdego województwa.

Dodatkowe pieniądze trafią do samorządów w całej Polsce jeszcze w tym roku. Jest to bardzo ważne ze względu na wzrost cen, który jest spowodowany przede wszystkim brutalnym atakiem Rosji na Ukrainę.

Nasze miasto otrzyma rządowe dofinansowanie w wysokości ponad 25 milionów złotych. Pierwsze pieniądze mają trafić na konto Miasta w ciągu najbliższych dni, zaś całość dofinansowania będzie wypłacona do końca roku. Rządowa subwencja będzie mogło zostać przeznaczona na obniżenie kosztów energii dla gospodarstw domowych, a także rozwój energooszczędnych technologii w Twojej okolicy. To od prezydenta miasta będzie zależało, czy oznaczać to będzie np. obniżkę Twojego rachunku za prąd czy ciepło. 

Pieniądze będzie można przeznaczyć bowiem m.in. na zakup źródeł energii, ciepła oraz inwestycje, które poprawią efektywność energetyczną w mieście. W praktyce pozwoli to np. na obniżenie Twojego rachunku za prąd czy ciepło. Rządowe dofinansowanie to realna możliwość ograniczenia wpływu wysokich cen surowców na życie każdego z mieszkańców!

W naszym okręgu wyborczym, dzięki współpracy posłów i rządu, poszczególne gminy otrzymają następujące kwoty dofinansowania: