czwartek, 14 lipca 2022

Wojciech Szarama interweniuje


 Interwencja Posła Wojciecha Szaramy w sprawie remontu ulicy Dworcowej.

 

W dniu 11 lipca br., poseł Wojciech Szarama wystąpił do prezydenta Bytomia Mariusza Wołosza z interwencja w sprawie problemów związanych z przebudową ulicy Dworcowej. Treść pisma zamieszczamy poniżej.

 

W listopadzie ubiegłego roku rozpoczęła się gruntowna przebudowa ulicy Dworcowej, jednej z najważniejszych ulic w centrum naszego miasta. Jest oczywistym, iż miejsce to wymagało pilnych prac rewitalizacyjnych, jednakże z opinii lokalnych przedsiębiorców, jacy zgłaszają się do mojego Biura Poselskiego wynika, iż przedłużające się prace ziemne narażają ich na olbrzymie straty.

 

Jak podkreślają lokalni przedsiębiorcy, rozkopana ulica Dworcowa uniemożliwia mieszkańcom Bytomia bezproblemowe dotarcie do ich sklepów, a sytuację pogorszył apel władz Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów, ogłoszony także na stronie internetowej Miasta Bytomia, o niekorzystanie przez bytomian z ulicy Dworcowej w okresie trwających tam prac remontowych.

 

Z dużym niepokojem przyglądam się zatem nikłym postępom prac związanych z budową ciągu pieszego ulicy Dworcowej. Podzielam niepokój bytomskich przedsiębiorców, tym bardziej, iż Miasto Bytom w żaden sposób nie rekompensuje im strat wynikających z zmniejszenia obrotów. Stąd też proszę o rozważenie możliwości udzielenia wsparcia przez Miasto, polegającego na przykład na zwolnieniu właścicieli budynków z podatku od nieruchomości. W tym trudnym dla nich okresie, każda pomoc może okazać się bezcenna.        zdjęcia: facebook Bytomski Portal Informacyjny.