poniedziałek, 25 października 2021

Polski Ład dla Bytomia!

 


Prawie 35 milionów zł bezzwrotnego dofinansowania dla Bytomia z Rządowego Funduszu „Polski Ład”!

Kolejne rządowe środki trafią do naszego miasta! Premier Mateusz Morawiecki ogłosił wyniki pierwszej edycji pilotażowego Programu Inwestycji Strategicznych – Rządowy Funduszu Polski Ład. Nasze miasto otrzyma ponad 35 mln zł bezzwrotnego dofinansowania. Rządowe środki na inwestycje zmieniają oblicze naszej miejscowości – sprawdź, w co zainwestujemy otrzymane fundusze!

W ramach Polskiego Ładu uruchomiono Rządowy Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych skierowany do samorządów w całym kraju.

Rządowy Funduszu Polski Ład – pierwszy nabór rozstrzygnięty

Od 2 lipca do 15 sierpnia 2021 r. trwał pierwszy pilotażowy nabór wniosków. Każda JST czy związek JST mógł zgłosić maksymalnie trzy wnioski o dofinansowanie, w tym: jeden wniosek bez kwotowego ograniczenia, jeden wniosek, którego wartość dofinansowania nie przekroczyła 30 mln zł oraz jeden wniosek z dofinansowaniem nie przekraczającym 5 mln zł.

Dodatkowe pieniądze na inwestycje przyspieszą rozwój naszego regionu!

W pierwszej, pilotażowej edycji programu otrzymaliśmy dofinansowanie na:

Modernizacje i przebudowę kanalizacji w Bytomiu, której celem będzie przede wszystkim zlikwidowanie problemu zalewania ulicy Piłsudskiego. Przez lata był to ogromny problem dla mieszkańców i osób prowadzących tam działalność gospodarczą. Po każdym większym opadzie deszczy ulica Piłsudskiego stawała się nieprzejezdna w wyniku jej całkowitego zalania. Teraz, dzięki wsparciu Rządowego Funduszu „Polski Ład” ten problem zniknie! Z dofinansowania wyremontowane zostaną także ulice śródmieścia. Na ten cel, Bytom otrzyma 30 milionów złotych.

Kolejne miliony nasze miasto otrzyma na termomodernizację budynku Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 2 na ul. Arki Bożka. Przeprowadzone zostaną tam m.in. roboty ociepleniowe, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, modernizacja instalacji c.o. i wiele innych koniecznych prac remontowo-modernizacyjnych.

Korzyści z Rządowego Funduszu Polski Ład

Program Inwestycji Strategicznych wspiera zrównoważony rozwój i nowe inwestycje m.in. w drogi, transport publiczny, kanalizacje, szkoły czy boiska. Program wspiera rozwój lokalnej przedsiębiorczości. Firmy z naszego regionu będą uczestniczyły w pracach nad wygranymi projektami, tworząc nowe miejsca pracy. Działania te poprawią warunki życia naszych mieszkańców.

Więcej informacji dostępne na stronach:

·         www.gov.pl/web/premier/program-inwestycji-strategicznych

·         www.bgk.pl/polski-lad/

·         www.gov.pl/web/polski-lad/program-inwestycji-strategicznych-polski-lad

 

Ogromnie cieszę się z kolejnych pozyskanych dla Bytomia pieniędzy. Z tego miejsca szczególnie dziękuję Panu Posłowi Wojciechowi Szaramie, który od samego początku wspierał nasze wnioski. Szczególnie raduje to, że po raz kolejny, dzięki Prawu i Sprawiedliwości, będziemy mogli rozwiązać problem zalewania ul. Piłsudskiego, a więc problem, z którym wcześniej nikt nie potrafił sobie poradzić – komentuje przewodniczący PiS Maciej Bartków.