czwartek, 9 lipca 2020

Nowi członkowie Komitetu Honorowego


Niedawno informowaliśmy, iż ukonstytuował się w Bytomiu Komitet Honorowy Poparcia Andrzeja Dudy, w skład którego weszli m.in. Honorowi Obywatele Bytomia, lekarze, ludzie kultury, samorządowcy i działacze społeczni. Dzisiaj z radością informujemy, iż skład Komitetu został poszerzony o kolejnych członków wspierających Prezydenta Andrzeja Dudę.


Swojego wsparcia udzieli:

Jarosław Grzesik – Przewodniczący Krajowego Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ „Solidarność”. Przewodniczący Organizacji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” Górnictwa Węgla Kamiennego w Bytomiu

Joanna Lukosek – Przewodnicząca Terenowej Sekcji NSZZ „Solidarność” w Bytomiu

Roman Poloczek – Przewodniczący Komisji NSZZ „Solidarność” w PEC Bytom

Marcin Hałaś – w latach 1996–2003  redaktor naczelny „Życia Bytomskiego. Członek-założyciel Górnośląskiego Towarzystwa Literackiego oraz Związku Literatów Polskich. Autor książek o Lwowie, dokumentującym polską historię tego miasta.


Grażyna Kasprowicz – Prezes Spółdzielni Artystów Plastyków w Bytomiu

Danuta Szczepańska – lider Stowarzyszenia Adopcji Serca „Maitri” w Bytomiu, Bytomianka Jesieni 2011.

Przypomnijmy, iż w apelu do mieszkańców naszego miasta, członkowie Komitetu napisali:

Jesteśmy głęboko przekonani, że Andrzej Duda jest najlepszym kandydatem na prezydenta. Jest profesjonalistą, człowiekiem wiarygodnym, budzącym zaufanie, obdarzonym autentyczną kulturą osobistą. Pozytywnie oceniamy dotychczasowe jego działania i zapowiedź ich kontynuacji, dlatego też w pełni popieramy jego kandydaturę i zachęcamy do głosowania na obecnego prezydenta Andrzeja Dudę.