piątek, 19 czerwca 2020

Prof. Piotr Obrączka popiera Andrzeja Dudę!


Z olbrzymią radością informujemy, iż swojego poparcia w wyborach prezydenckich udzielił Andrzejowi Dudzie prof. zw. dr hab. Piotr Obrączka – Honorowy Obywatel Miasta Bytomia, autor licznych publikacji historycznych dotyczących naszego miasta.


Przedstawiciele bytomskiego samorządu, uzasadniając w roku 2018 przyznanie tytułu Honorowego Obywatela Miasta Bytomia prof. Piotrowi Obrączce napisali, m.in. iż tytuł ten jest zarezerwowany dla postaci szczególnie zasłużonych dla miasta. „Jest uroczystym i podniosłym świadectwem wyjątkowego uznania przedstawicieli lokalnej społeczności dla osób o wspaniałych sukcesach, dorobku i autorytecie, postaci, które mają trwały i niepowtarzalny wkład w historię, rozwój, znaczenie i pozycję miasta”.

Bytomscy samorządowcy wskazali, że prof. Obrączka to „wybitny, wszechstronny humanista, naukowiec, bytomianin z urodzenia i wyboru. Oddany swemu miastu zarówno sercem - nazywa je swoim miejscem na ziemi - jak i rozumem; świadomy bogactwa jego historii oraz materialnego i duchowego dorobku jego mieszkańców na przestrzeni wieków”.

Profesor Piotr Obrączka jest autorem niemal 250 prac naukowych, w tym licznych dotyczących Bytomia. Pośród nich znajdziemy między innymi książki poświęcone honorowym obywatelom miasta Bytomia czy też postaci burmistrza Georga Bruninga.

Jak podkreśla prof. Piotr Obrączka:

Jestem głęboko przekonany, że Andrzej Duda jest najlepszym kandydatem na prezydenta. Jest profesjonalistą, człowiekiem wiarygodnym, budzącym zaufanie, obdarzonym autentyczną kulturą osobistą. Pozytywnie oceniam dotychczasowe jego działania i zapowiedź ich kontynuacji, dlatego też w pełni popieram jego kandydaturę i zachęcam do głosowania na obecnego prezydenta Andrzeja Dudę.
Wybrane publikacje prof. Piotra Obrączki poświęcone Bytomiowizdjęcie za: życie bytomskie