środa, 14 sierpnia 2019

Ponad pół miliarda dla Bytomia!


W czasie gdy Platforma Obywatelska straszy samorządowców rzekomymi spadkami wpływów do budżetów miast, my pokazujemy ile pieniędzy w ciągu ostatnich trzech lat rządów PiS w Polsce wpłynęło do Bytomia.
Platforma Obywatelska wraz z przystawkami krytykuje pomysł obniżki podatków, w tym przede wszystkim wprowadzenia stawki zerowej dla osób młodych do 26 roku życia. W krytyce prospołecznych działań Prawa i Sprawiedliwości, Platformę Obywatelską wspiera Związek Miast Polskich, upolityczniona struktura związana ściśle z opozycją. Obniżanie podatków jest niezgodne z konstytucją, bo drastycznie osłabi lokalne budżety – stwierdził przedstawiciel Związku Miast Polskich Marek Wójcik. – To nasze pieniądze – mówi Wójcik o pieniądzach polskich podatników!

Samorządowcy zapominają, iż dzięki skuteczności rządu Prawa i Sprawiedliwości, w ciągu ostatnich trzech lat znacząco wzrosły dochody budżetów miast. Spójrzmy w tym kontekście na Bytom.


W ciągu ostatnich 3 lat (2016, 2017, 2018) wpływy do budżetu naszego miasta z podatków PIT i CIT, w porównaniu do ostatniego roku rządów PO, wzrosły o 45 milionów złotych! W roku 2015 dochody te wyniosły 162 miliony, a w 2018 już 193 mln złotych. 


Z kolei zliczając wszystkie pieniądze, jakie trafiły do Bytomia i jego mieszkańców za pośrednictwem programów rządowych i dotacji, kwota jest jeszcze bardziej astronomiczna. Mówimy tu bowiem już o ponad pół miliarda złotych


Tak wygląda prawda na temat dochodów samorządów, której samorządowcom związanym z opozycją nie uda się zakrzyczeć. 

O sprawie tej mówi w wypowiedzi dla Aktualności TVP3 Katowice poseł Wojciech Szarama.

Materiał można obejrzeć TUTAJ