poniedziałek, 15 kwietnia 2019

Głosuj na Prawo i Sprawiedliwość!


„Prawo i Sprawiedliwość jako pierwsza partia zarejestrowało swoje listy w wyborach do Parlamentu Europejskiego we wszystkich 13 okręgach” – podał na Twitterze przewodniczący komitetu wykonawczego partii Krzysztof Sobolewski. Podał, że pod listami zebrano ponad 600 tys. podpisów.„Wszystkie 13 list kandydatów @pisorgpl do #ParlamentEuropejski zarejestrowane jako 1 w Polsce!" – napisał Sobolewski. 


Sobolewski podziękował za podpisy poparcia dla kandydatów i poprosił o „pełną mobilizację” w dniu wyborów do PE – w Polsce odbędą się one 26 maja.

PiS ogłosił listę kandydatów w województwie śląskim 16 marca, w czasie konwencji wyborczej w Katowicach. Listę otwiera Jadwiga Wiśniewska, obecna posłanka PE. Drugie miejsce przypadło wiceministrowi energii i posłowi PiS z Rudy Śląskiej Grzegorzowi Tobiszowskiemu.

Trzecie miejsce na liście ma posłanka Izabela Kloc. Kandydować będzie też Bolesław Piecha, znany i ceniony lekarz, były Minister Zdrowia oraz poseł z Zagłębia Waldemar Andzel. Kandydować będzie też były szef Śląskiej Kasy Chorych, obecny poseł Andrzej Sośnierz.

Na dalszych miejscach jest radnych sejmiku Józef Kubica, Wioletta Koper-Staszowska, rzeczniczka Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach, Bożena Szydlik oraz Stanisław Szwed, poseł i sekretarz stanu w resorcie rodziny.