wtorek, 16 października 2018

Własność dla Bytomian!

W dniu dzisiejszym gościliśmy w Bytomiu wiceministra Inwestycji i Rozwoju Artura Sobonia.

Artur Soboń od 7 lutego 2018 roku w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, pełni nadzór nad budownictwem, planowaniem i zagospodarowaniem przestrzennym oraz mieszkalnictwem. W czasie dzisiejszej wizyty w Bytomiu, wraz z posłem na Sejm RP Wojciechem Szaramą, kandydatem PiS na prezydenta Bytomia Mariuszem Janasem oraz kandydatami do Rady Miejskiej wziął udział w konferencji prasowej. Spotkanie poświęcone było wprowadzonej przez rząd Prawa i Sprawiedliwości ustawie umożliwiającej przekształcenie użytkowania wieczystego w pełną własność. W jej trakcie Wiceminister Artur Soboń podkreślił, iż to wyłącznie od samorządów zależeć będzie, z jaką bonifikatą, dzisiejsi użytkownicy wieczyści będą mogli przejąć na własność zamieszkiwane przez siebie nieruchomości.

Mariusz Janas zadeklarował, iż – o ile PiS wygra wybory w Bytomiu - radni Prawa i Sprawiedliwości podejmą uchwałę o udzieleniu mieszkańcom aż 98% zniżki w opłacie za przekształcenie użytkowania wieczystego w pełną własność.  
 
Nawet 98% bonifikaty za otrzymanie prawa własności po użytkowaniu wieczystym zadeklarowali przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości w Bytomiu. Na nowych przepisach likwidujących użytkowanie wieczyste może skorzystać nawet 2,5 mln Polaków. Osoby, których mieszkania znajdują się na gruntach miejskich lub Skarbu Państwa, staną się ich właścicielami. Nowe przepisy wejdą w życie 1 stycznia 2019 r.
Materiał TVP Katowice można obejrzeć TUTAJ