niedziela, 24 czerwca 2018

Młodzi bytomianie z rządowym dofinansowaniem!


Kilkanaście bytomskich klubów sportowych otrzymało rządowe dofinansowanie do swojej działalności w roku 2018.


Program KLUB to innowacyjny model bezpośredniego wsparcia małych i średnich  klubów sportowych. Dofinansowanie może pozyskać każdy klub działający przez co najmniej 3 lata w formie stowarzyszenia i prowadzący szkolenie sportowe, które skierowane jest do dzieci i młodzieży do 18. roku życia. Kwota dofinansowania wynosi:

    10 tys. zł dla klubów jednosekcyjnych
    15 tys. zł dla klubów wielosekcyjnych

– Aktywizacja dzieci i młodzieży to fundament naszych działań. Dlatego sukcesywnie zwiększamy nakłady w tym obszarze. W stosunku do roku 2015 zwiększyliśmy środki przeznaczane na sport powszechny o 93%. Dzięki temu możemy realizować szereg programów ukierunkowanych na sport najmłodszych. Jednym z nich jest właśnie Rządowy Program KLUB – podkreśla minister Witold Bańka, inicjator projektu. – Po dwóch edycjach jestem pewien, że ten program był niezwykle potrzebny. Zainteresowanie nim przerosło nasze oczekiwania. Kluby bez wątpienia czekały na taki projekt i bezpośredni model wsparcia finansowego. Środki można przeznaczyć na sprzęt sportowy, dofinansowanie pracy trenerów lub obozu. Szacujemy, że z Programu skorzysta w tym roku około 180 000 dzieci w klubach z całej Polski – dodaje minister Bańka.

W Bytomiu z tej formy dofinansowania skorzystało kilkanaście klubów sportowych aktywizujących najmłodszych bytomian. Pośród nich wymienić można m.in.: UKS "Na fali Bytom", Stowarzyszenie "Bytomski Golf", MUKS przy ZOSS, Bytomskie Towarzystwo Szermiercze, MKS-MOSM Bytom, Bytomski Sportowy Klub Taekwondo, Uczniowski Klub Sportowy przy Sp 32 Bytom, GKS Czarni Bytom, Waterpolowe Towarzystwo Sportowe Polonia Bytom, Klub Sportowy ZEFIR, Towarzystwo Sympatyków Piłki Nożnej Nadzieja Bytom, Klub Sportowy Fight Club Bytom, K.S. Górnik Bytom, Uczniowski Klub Sportowy „33 Miechowice”, Ludowy Klub Sportowy Tempo.

Bardzo się cieszę, że bytomskie kluby sportowe tak licznie skorzystały z rządowego dofinansowania, tym bardziej, iż osobiście namawiałem prezesów naszych klubów, aby zgłaszali prowadzone przez siebie stowarzyszenia i kluby do programu – mówi Mariusz Janas, kandydat PiS na prezydenta Bytomia. 

W roku 2018 pula rządowego dofinansowania amatorskiego sportu dzieci i młodzieży wyniosła 40 milionów złotych. Pozwoliło to na dofinansowanie około 3 700 klubów w całej Polsce! – Warto pamiętać, że ten Program z jednej strony służy szeroko pojętej aktywizacji dzieci i młodzieży, tworząc tym samym podwaliny zdrowego i sprawnego społeczeństwa, z drugiej natomiast – stanowi kuźnię talentów, przyszłych gwiazd polskiego sportu. Warto tych talentów szukać i wychwytywać zdolną młodzież na jak najwcześniejszym etapie – podsumowuje minister Bańka.

Mariusz Janas i wiceminister sportu Jan Widera