wtorek, 15 maja 2018

Rząd inwestuje w Bytom

W dniu 15 maja br., na zaproszenie Przewodniczącego Rady Miejskiej w Bytomiu Mariusza Janasa przebywał w naszym mieście wiceminister sportu Jan Widera.


Jan Widera oraz Mariusz Janas odwiedzili 3 szkoły, w których dzięki dotacji Rządu już wkrótce rozpoczną się inwestycje służące zaspokojeniu potrzeb najmłodszych bytomian. W spotkaniach brała także udział Bożena Miętus, zastępca prezydenta Bytomia.

Wiceminister sportu oraz Przewodniczący Rady Miejskiej, w towarzystwie wiceprezydent odwiedzili Szkołę Podstawową nr 9, Szkołę Podstawową nr 5 i Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Bytomiu-Miechowicach. W obiektach tych zaplanowano w kolejności: budowę boiska wielofunkcyjnego wraz z infrastrukturą sanitarną, budowę boiska szkolnego oraz budowę części lekkoatletycznej wraz z boiskiem.

Prawo i Sprawiedliwość w Bytomiu w sposób równy traktuje centrum miasta i jego dzielnice – powiedział uczestniczący także w spotkaniach Maciej Bartków, przewodniczący PiS w Bytomiu. Widać to chociażby po dofinansowaniu szkoły w Miechowicach, które pokazuje, że ta dzielnica posiada nie tylko olbrzymi potencjał historyczny, mam tutaj oczywiście na myśli Schron w Miechowicach i powstające Pro Fort Centrum przy ul. Stolarzowickiej, ale także świetnie wyposażone placówki oświaty – dodał Maciej Bartków.

Z kolei Mariusz Janas wyraził zadowolenie, że dzięki pomocy polskiego rządu będziemy mogli w Bytomiu poprawić stan infrastruktury szkolnej  Nareszcie doczekaliśmy się rządu, który docenia potencjał Bytomia. Cieszę się, że rząd Prawa i Sprawiedliwości jest otwarty na nasze propozycje, a to przecież dopiero początek naszej współpracy. W tym roku powinna rozpocząć się także budowa placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 23 na Stroszku, a w przyszłym budowa boiska sportowego – powiedział Mariusz Janas.

Mariusz Janas przekazał także informację o kolejnych pieniądzach przekazanych naszemu miastu przez Radę Ministrów. Tym razem będą to środki o łącznej wysokości  1 440 000 zł., z przeznaczeniem na I etap budowy drogi gminnej pomiędzy ul. Orzegowską a ul. Konstytucji w Bytomiu. Decyzja w tej sprawie oczekuje już tylko na podpis ministra.
 
Na koniec wizyty wiceminister Jan Widera spotkał się z przedstawicielami Stowarzyszenia na Rzecz Zabytków Fortyfikacji „Pro Fortalicium”, w towarzystwie których zwiedził Schron w Miechowicach.