niedziela, 20 maja 2018

Polska jest jedna

W dniu 19 maja br. gościliśmy w Bytomiu Poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwigę Wiśniewską. 


Jadwiga Wiśniewska spotkała się z mieszkańcami Bytomia w ramach akcji "Polska jest jedna", w czasie której z mieszkańcami polskich miast spotykają się najważniejsi politycy Prawa i Sprawiedliwości. Hasło akcji jest nawiązaniem do słów Prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego wypowiedzianych w czasie kongresu programowego partii w Przysusze. Przypomnijmy, iż Jarosław Kaczyński powiedział wówczas, że „Hasło Polska jest jedna oddaje istotę naszej partii. Chcemy, by Polacy mieli równe szanse. Naszym celem jest równość szans dla wszystkich Polaków, wszystko jedno, czy są z Przysuchy czy z innego powiatowego miasta, czy ze wsi, czy z wielkiego miasta, czy z Warszawy” - mówił na konwencji Zjednoczonej Prawicy prezes PiS Jarosław Kaczyński.

W czasie spotkania poseł do PE Jadwiga Wiśniewska mówiła między innymi o nadchodzących wyborach samorządowych, zachęcając mieszkańców Bytomia do większej aktywności społecznej. Opowiedziała także o kulisach prac Parlamentu Europejskiego, szczegółach swojej aktywności politycznej czy realizacji programu Prawa i Sprawiedliwości. Nie zabrakło także tematów związanych z procederem nielegalnego składowania odpadów w naszym mieście. W tym kontekście Jadwiga Wiśniewska przypomniała, że ten problem jest możliwy do rozwiązania na poziomie samorządu lokalnego. Wszystko jednak zależy od zaangażowania i woli osób rządzących miastem. 

W spotkaniu uczestniczyli między innymi przewodniczący Rady Miejskiej w Bytomiu Mariusz Janas, senator Andrzej Misiołek, prezes bytomskiego oddziału Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich Danuta Skalska, doradca Wojewody Śląskiego Kamil Jaszczak i radny Radny Miejskiej w naszym mieście Michał Glatte.