piątek, 20 kwietnia 2018

Dobra Zmiana dla Bytomia

Inwestycja dofinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki uroczyście przekazana bytomianom. Dzisiaj w Ministerstwie Sportu z wiceministrem Janem Widerą spotkali się radni PiS Andrzej Kostek i Mariusz Janas. 


To bardzo ważne wydarzenie dla tenisa w Polsce i w Bytomiu. Stawiamy na rozwój sportowej infrastruktury i dlatego bardzo się cieszę, że ta inwestycja powstała właśnie tutaj, gdzie szkoli się tylu wspaniałych tenisistów i tenisistek – mówił podczas uroczystości Jan Widera, Wiceminister Sportu i Turystyki. Z każdym rokiem staramy się zwiększać wsparcie dla klubów, które dzięki nowoczesnej bazie sportowej mogą szkolić dzieci i młodzież – dodał Jan Widera.

Uroczystego otwarcia nowej hali tenisowej Klubu Sportowego „Górnika” Bytom dokonano w piątek 19 kwietnia br., a obecność na tym wydarzeniu wiceministra sportu Jana Widery nie była przypadkowa. To właśnie Ministerstwo Sportu i Turystyki wsparło budowę nowej hali kwotą 1,5 miliona złotych. Dzięki otrzymanym dotacjom powstała profesjonalna hala tenisowa z czterema kortami, co z pewnością podniesie standard naszego ośrodka – powiedział w czasie uroczystego otwarcia Dariusz Łukaszewski, wiceprezes „Górnika” Bytom. Dzięki przekazanym dotacjom w kwocie prawie 3 mln zł mogliśmy zrealizować jedną z najważniejszych inwestycji w historii klubu.

Z kolei Mirosław Skrzypczyński, prezes Polskiego Związku Tenisowego powiedział: Górnik Bytom to najlepszy klub tenisowy w Polsce. Dowodem na to są sukcesy jego tenisistów i tenisistek na arenach krajowych i międzynarodowych. Powstanie tej nowoczesnej hali to szansa na sportowy rozwój klubu, ale przede wszystkim jego podopiecznych, którzy dzięki niej  mogą w komfortowych warunkach ćwiczyć i realizować swoje sportowe marzenia.

To pierwsza inwestycja zakończona w Bytomiu, w której znacząco partycypował finansowo rząd Prawa i Sprawiedliwości. Przypomnijmy, iż już wkrótce, dzięki pieniądzom pozyskanym dla miasta przez bytomski PiS i posła Wojciecha Szaramę, rozpoczną się prace przy całkowitej modernizacji boiska i sanitariatów w Szkole Podstawowej nr 9. W dalszej kolejności ruszą prace także i w innych placówkach oświatowych. Z wiceministrem sportu Janem Widerą spotkali się dzisiaj w Ministerstwie Sportu i Turystyki wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Kostek i przewodniczący Rady Miejskiej Mariusz Janas. Tematem rozmowy były między innymi dalsze inwestycje Ministerstwa w Bytomiu. Ich efektem może być dofinansowanie mniejszych klubów sportowych działających w naszym mieście. Poruszono także sprawę pomocy bytomskiemu hokejowi, szczególnie temu kobiecemu, odnoszącemu olbrzymie sukcesy. Także i tutaj sprawy zaczęły iść w dobrym kierunku. Przedstawiciele PiS podziękowali również wiceministrowi Widerze za dofinansowanie bytomskiej hali tenisowej.  

Bardzo się cieszę, że w końcu doczekaliśmy się rządu, który w Bytomiu widzi potencjał, a nie tylko miejsce, w którym powinno likwidować się zakłady przemysłowe. Myślę, iż współpraca z wieloma ministerstwami także może, już wkrótce, stać się zdecydowanie bardziej efektywniejsza. Dużo jednak zależy od podejścia do tego prezydenta i władz miasta – powiedział po spotkaniu Mariusz Janas.