poniedziałek, 26 lutego 2018

Rośniemy w siłę

W dniu 26 lutego br., w czasie sesji Rady Miejskiej w Bytomiu, przewodniczący Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości Alfred Pyrk ogłosił, iż swój akces do Klubu PiS zgłosił radny Andrzej Kostek. Tym samym Klub Radnych PiS liczy już 6 członków i stanowi największy klub opozycyjny w bytomskiej Radzie Miasta.


Andrzej Kostek jest osobą od wielu lat znaną mieszkańcom naszego miasta, przede wszystkim ze swojej działalności społecznej. W ostatnich latach wielokrotnie występował przeciwko negatywnym działaniom prezydenta Damiana Bartyli, alarmując opinię publiczną m.in. w sprawach zadłużania miasta czy sytuacji finansowej miejskiego szpitala. Współorganizował także, razem z Mariuszem Janasem, Marsze dla Życia i Rodziny w naszym mieście. W roku 2014 po raz czwarty został wybrany radnym, otrzymując najlepszy wynik na liście Platformy Obywatelskiej (nie był członkiem partii), z której startował do rady miasta. Obecnie pełni funkcję wiceprzewodniczącego Rady. Zawodowo związany ze spółką Tramwaje Śląskie, gdzie zatrudniony jest jako główny specjalista ds. strategii.

Andrzej Kostek jest kolejnym już radnym, który wstąpił do Klubu Radnych PiS. Wcześniej decyzję taką podjęła radna Iwona Pakosz. Dzięki temu Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości jest dzisiaj największym klubem opozycyjnym wobec prezydenta Damiana Bartyli.

Serdecznie witamy Andrzeja Kostka w Klubie Radnych PiS. Mamy nadzieję, iż  razem uda się nam rozwiązać wiele problemów trapiących mieszkańców naszego miasta.


Zdjęcie za: www.bytom.naszemiasto.pl