sobota, 17 lutego 2018

PiS wciąż na czele!

Początek roku 2018 to dalsze umacnianie się Prawa i Sprawiedliwości na pozycji lidera badań preferencji wyborczych Polaków. 


Najnowszy sondaż partyjny pokazuje gigantyczną przewagę PiS nad konkurencją. Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w najbliższą niedzielę, to na PiS zagłosowałoby 49 proc. wyborców. Na drugim miejscu znalazła się PO (15 proc.), na trzecim wspólnie Nowoczesna i Kukiz'15 - po 8 proc. Sondaż przeprowadził Instytut Badań Pollster dla Super Expressu i SE.pl

Co cieszy szczególnie, stabilną przewagę nad partiami, które oprócz ciągłych awantur nie mają niczego innego do zaoferowania Polakom, Prawo i Sprawiedliwość utrzymuje od dłuższego czasu także na Górnym Śląsku. Gdyby wybory samorządowe odbyły się dzisiaj, PiS miażdżąco wygrałoby wybory do Sejmiku Województwa Śląskiego.

To bardzo dobra informacja i świetny prognostyk na przyszłość - komentuje Maciej Bartków, przewodniczący PiS w Bytomiu. Partie szeroko rozumianego "układu" , takie jak PO, Nowoczesna czy wspierający te towarzystwo RAŚ powinny jak najszybciej odejść w polityczny niebyt, otwierając tym samym drogę do odbudowy naszego województwa. Jedynie Prawo i Sprawiedliwość posiada konkretny program rozwoju dla Śląska i jest zdeterminowane, aby go wprowadzić. Czas powiedzieć "żegnam" tym wszystkim, którzy odpowiadają za marginalizację naszego regionu, za niebotyczne zadłużenie, afery, za pozwolenie na zasypanie go tonami odpadów. Z tym wszystkim musimy skończyć.

Warto w tym kontekście przypomnieć, iż w grudniu 2017 w Katowicach, premier Mateusz Morawiecki przedstawił konkretny "Program dla Śląska". Dokument przygotowany przez Radę Ministrów w uzgodnieniu z Wojewódzką Radą Dialogu Społecznego, przewiduje inwestycje o łącznej wartości sięgającej 40 mld zł, wzmocnienie istniejących w regionie możliwości i wykorzystanie potencjałów rozwojowych. 

Z "Programem dla Śląska" można zapoznać się    TUTAJ