wtorek, 9 stycznia 2018

Najnowszy sondaż: PiS zyskuje!

Coraz wyraźniejsze prowadzenie PiS i deklasacja partii opozycyjnych - najnowszy sondaż IBRiS dla „Rzeczpospolitej” przynosi wzrost poparcia dla ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego aż o 7 pkt proc. w porównaniu z poprzednim miesiącem.

 

Według najnowszego badania, Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na 43 proc. poparcia - to o 7 pkt proc. więcej niż w badaniu z początku grudnia. Na drugim miejscu plasuje się Platforma Obywatelska, na którą swój głos chce oddać zaledwie 19 proc. badanych - to o 1 pkt proc. mniej niż przed miesiącem. Trzecia w zestawieniu Nowoczesna traci 2 pkt procentowe. Obecnie partia Katarzyny Lubnauer może liczyć na 8 proc. poparcia.
 

Z sondażu IBRiS dla „Rzeczpospolitej” wynika, że na miejsce w sejmowych ławach mogą liczyć jeszcze przedstawiciele trzech ugrupowań. Sojusz Lewicy Demokratycznej niezmiennie w porównaniu do poprzedniego miesiąca może liczyć na 7 proc. poparcia. To pozwala mu na wyprzedzenie Kukiz'14 (6 proc., bez zmian) i Polskiego Stronnictwa Ludowego, na które swój głos chce oddać 5 proc. badanych. Ugrupowanie Władysława Kosiniaka-Kamysza straciło w porównaniu do grudnia 1 pkt proc. poparcia. 7 proc. wyborców nie jest zdecydowanych, na kogo oddałoby swój głos.
 

Sondaż został przeprowadzony w dniach 5-7 stycznia. Badanie wykonano metodą CATI na 1100-osobowej próbie respondentów.


/ Źródło: Rzeczpospolita