wtorek, 12 września 2017

Polacy mają dość zadym opozycji.Prawo i Sprawiedliwość wciąż z największym zaufaniem Polaków.


38 proc. osób deklarujących udział w wyborach do Sejmu zamierza głosować na PiS; 16 proc. na PO - wynika z wrześniowego sondażu Kantar Public. Kukiz'15 uzyskałby 9 proc. poparcia, a Nowoczesna - 8 proc.

Gdyby wybory odbyły się we wrześniu, SLD nie przekroczyłoby progu wyborczego, uzyskując 4 proc. poparcia. Nieco poniżej progu wyborczego znalazłaby się również PSL - 4 proc., Partia Razem - 3 proc. i Wolność - 2 proc.
  
Badanie przeprowadzono w dniach 1-6 września na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1018 mieszkańców dorosłych mieszkańców Polski.

Z kolei z najnowszego sondażu przeprowadzonego na zlecenie „Rzeczypospolitej” przez IBRiS  wynika, że gdyby wybory odbywały się w ostatnią niedzielę, to  na PiS zagłosowałoby 37,7 proc. osób deklarujących udział w głosowaniu. To wzrost aż o 4,3% w porównaniu do sondażu z sierpnia. Spadki zanotowały Platforma Obywatelska i Nowoczesna, na które chce głosować odpowiednio 19,9 proc. (spadek o 2,9 pp) i 8,7 proc. 

Wynik PiS oznacza, że grupa osób deklarujących poparcie dla tej partii zwiększyła się w porównaniu z ostatnim sondażem sprzed miesiąca o 4,3 proc. Notowania PO zmniejszyły się o 2,9 pp., a Nowoczesnej o 1,9 pp !