czwartek, 13 lutego 2014

100 dni do eurowyborów. PiS na czele wyścigu

Z najnowszego sondażu wynika, że wybory do parlamentu wygrałaby partia Jarosława Kaczyńskiego z przewagą 5 proc. nad Platformą Obywatelską.

 
Według sondażu TNS Polska dla „Wiadomości” TVP1, gdyby wybory do Parlamentu Europejskiego odbywały się już w lutym, bezapelacyjnie wgrałoby je Prawo i Sprawiedliwość. Oddanie głosu na partię Jarosława Kaczyńskiego deklaruje 25 proc. ankietowanych, podczas gdy poparcie dla Platformy Obywatelskiej deklaruje 20 proc. respondentów.

Na trzecim miejscu, z 11-proc. poparciem jest Europa Plus Twój Ruch, a tuż za nią Sojusz Lewicy Demokratycznej, który mógłby liczyć na 10 proc. Poparcia.

Na dalszych miejscach plasują się odpowiednio: PSL (6 proc. poparcia), Solidarna Polska (4 proc. poparcia), Polska Razem (4 proc. poparcia) oraz Kongres Nowej Prawicy (3 proc. Poparcia). Ruch Narodowy uzyskał natomiast zerowe poparcie.

Udział w wyborach zadeklarowało 59 proc. badanych. Sondaż został przeprowadzony za pomocą wywiadu telefonicznego (CATI)na reprezentatywnej próbie dorosłych Polaków w dniach 6-7.02.2014 r.