sobota, 17 lutego 2024

Maciej Bartków kandydatem na Prezydenta Bytomia!


W dniu 16 lutego 2024 roku Prawo i Sprawiedliwość ogłosiło swojego kandydata na urząd Prezydenta Bytomia. Rekomendację członków Prawa i Sprawiedliwości  uzyskał Maciej Bartków.

 

Maciej Bartków jest radnym Rady Miejskiej w Bytomiu. Z wykształcenia specjalista w zakresie prawa administracyjnego oraz zarządzania.

Poszukiwacz i pasjonat tajemnic Bytomia i Śląska, ze szczególnym uwzględnieniem czasu II wojny światowej i okresu powojennego. Autor ośmiu książek opisujących wydarzenia z historii Polski, w tym dotyczącej Bytomia „Tajemnicy Szybu Południowego”. Wydawca i Redaktor Naczelny „Rocznika Bytomskiego”. Pomysłodawca i koordynator projektu „Tajemniczy Bytom”. Inicjator utworzenia w naszym mieście Muzeum Historii Bytomia. Za swoje dokonania uhonorowany Medalem Miasta Bytomia oraz Dyplomem Marszałka Województwa Śląskiego za zasługi dla rozwoju turystyki.

Zawodowo związany z posłem ziemi bytomskiej Wojciechem Szaramą, w którego biurze pełni funkcję dyrektora. Wcześniej prywatny przedsiębiorca, prowadzący w Bytomiu sklep modelarski „Zośka”.

Prywatnie mąż i ojciec. Przyjaciel zwierząt. Właściciel dwóch beagli oraz opiekun bezdomnych kotów. 

Pośród propozycji programowych bytomskiego Prawa i Sprawiedliwości i kandydata na prezydenta są między innymi skrócenie czasu  oczekiwania na przydział mieszkania komunalnego maksymalnie do pół roku, budowa lub reaktywacja w każdej dzielnicy kąpielisk sezonowych lub wodnych placów zabaw oraz zmiana organizacji sprzątania miasta. Bytom musi być sprzątany regularnie, a nie na zlecenie.

Maciej Bartków zapowiedział także, iż jako prezydent miasta nie zgodzi się na ewentualne relokowanie w naszym mieście nielegalnych imigrantów, jacy, w wyniku uchwalenia Paktu Migracyjnego, będą trafiać do Polski.

Na listach kandydatów PiS do Rady Miejskiej odnajdziemy z kolei m.in. radnych: Alfreda Pyrka, Andrzeja Kędzierskiego, Mariusza Janasa, Piotra Patonia, byłego zastępcę prezydenta Bytomia, znanego ze skuteczności w walce z problemem nielegalnych odpadów w naszym mieście Waldemara Gawrona, prezesa ROD „Jaśmin” w Łagiewnikach Dawida Dąbrowskiego, znanego społecznika z Karbia Sławomira Alenowicza, byłego radnego Młodzieżowej Rady Miejskiej Bartosza Grulę, przewodniczącą Klubu „Gazety Polskiej” w Bytomiu Danutę Kostek, czy wieloletniego współpracownika premiera Mateusza Morawieckiego - Kamila Jaszczaka. Maciej Bartków będzie także kandydatem do Rady Miejskiej, otwierającym listę w okręgu obejmującym Miechowice, Karb i Bobrek.

Tworzymy ponadpartyjną listę kandydatów do rady miejskiej złożoną z osób od lat zaangażowanych w działania na rzecz naszego miasta. Osób kreatywnych i pełnych pomysłów. Ludzi, którym zwyczajnie można zaufać.