czwartek, 9 marca 2023

Samorządy mają się dobrze


Konferencja prasowa Waldemara Gawrona i radnych Rady Miejskiej Andrzeja Kędzierskiego i Macieja Bartkowa.

W czwartek (9 marca 2023 roku) odbyła się w Bytomiu  konferencja prasowa byłego zastępcy prezydenta Bytomia Waldemara Gawrona oraz radnych Rady Miejskiej w Bytomiu Andrzeja Kędzierskiego i Macieja Bartkowa poświęcona nieuprawnionym i nieprawdziwym zarzutom samorządowców związanych z Platformą Obywatelską.

Na tle sfinansowanego w całości z pieniędzy uzyskanych przez Miasto Bytom z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych Rolkowiska oraz dofinansowanego w 40% przez Ministerstwo Sportu nowego lodowiska mówiliśmy o dobrej współpracy z rządem i jej namacalnych efektach. Pośród tych najważniejszych inwestycji Waldemar Gawron wymienił sfinansowane w całości lub w znacznej części remonty dróg w Bytomiu, budowy boisk przyszkolnych, inwestycje w DPS „Kombatant” czy  budowę nowego przedszkola w Miechowicach. W kontekście tego ostatniego, Waldemar Gawron zapytał retorycznie "dlaczego wcześniej, w czasach gdy Polską rządziła koalicja PO – PSL, w Bytomiu nie budowano tego typu placówek finansowanych z budżetu centralnego”?

Radny Andrzej Kędzierski przypomniał, iż w okręgu wyborczym, który reprezentuje, z pieniędzy pochodzących z programów rządowych wybudowano nie tylko lodowisko czy rolkowiska, ale także park wodny, służący w okresie letnim młodym mieszkańcom naszego miasta. „To widoczne efekty dobrej współpracy rządu z samorządami” – powiedział radny Kędzierski.

Radny Maciej Bartków skrytykował przyjętą przez radnych PO w Bytomiu tzw „strategię rozwoju Bytomia 2030+”, która jest kompilacją banałów, zakładającą, ze wizją Bytomia w roku 2030 będzie miasto, którego mieszkańcy będą podzielać wizję rozwoju Bytomia.  Jaka jest to wizja - o tym dokument, za który podatnicy zapłacili 135 tysięcy złotych, nie mówi – powiedział radny Maciej Bartków. Miasto rozwija się nie dzięki, ale mimo prezydenta Mariusza Wołosza, który nie jest dla Bytomia żadną wartością dodaną - podkreślił radny.


Sfinansowane w całości ( 3 miliony złotych) z pieniędzy rządowych Rolkowisko w Bytomiu