środa, 22 marca 2023

Konferencja prasowa

 


Politycy Prawa i Sprawiedliwości, 17 marca, podczas krótkiego spotkania w Bytomiu mówili o przeszłości i przyszłości śląskich kopalń oraz całego regionu. - Chcemy przypomnieć, ile dobrego rząd Prawa i Sprawiedliwości zrobił dla Śląska i dla Bytomia – mówi Wojciech Szarama, poseł na sejm z ramienia PiS.


Wojciech Szarama podkreślił, że za rządów Prawa i Sprawiedliwości, zarówno Śląsk, jak i sam Bytom, otrzymały ogromne wsparcie finansowe.

- Zmieniona została cała infrastruktura, miliardy złotych zostały przekazane na remonty, na budowę nowych dróg. W Bytomiu powstały nowe budynki, powstały dziesiątki kilometrów dróg, powstały nowe obiekty sportowe. To wszystko dzięki dobrej polityce Prawa i Sprawiedliwości – podkreślał Wojciech Szarama.

Wojciech Szarama w swoim wystąpieniu przypomniał również o wydarzeniach sprzed kilku lat.

- Ważnym zakładem w Bytomiu jest kopalnia Bobrek-Centrum. Ta kopalnia miała zostać zlikwidowana w 2015 r. decyzją Platformy Obywatelskiej. Po protestach górników zmieniono tę decyzję. To dopiero potem rząd PiS doprowadził do trwałego spokoju i do rozwiązań, które pozwoliły kopalniom normalnie funkcjonować – zaznaczył poseł Szarama.

Dodał, że trwające równolegle protesty górników w Jastrzębiu-Zdroju zakończyły się salwami z broni gładkolufowej.Waldemar Gawron, były wiceprezydent Bytomia, dodał, że dopiero za czasów rządów Zjednoczonej Prawicy miasto zaczęło się rozwijać.

- Budżet Bytomia wzrósł z kilkuset milionów złotych do ponad 1 miliarda. Otrzymaliśmy bardzo duże wsparcie od rządu, otrzymaliśmy wsparcie na budowę dróg, powstało również lodowisko, przedszkole czy park wodny. Można zadać retoryczne pytanie, dlaczego takich inwestycji nie było w czasach rządów PO w Polsce?

Waldemar Gawron wskazał także na działania polityczne podejmowane ostatnio w Bytomiu przez prezydenta, który wyraźnie zbliżył się do ruchu Tak dla Polski, a jego najbliżsi współpracownicy z Urzędu Miejskiego utworzyli w mieście struktury Polski 2050 Szymona Hołowni.

- To pokazuje, że nie ma tam żadnej ideowości, a tylko chęć zdobycia i utrzymania władzy dla samej władzy - podkreślił Waldemar Gawron.

W konferencji wziął udział także Piotr Patoń, radny Prawa i Sprawiedliwości, wybrany głosami mieszkańców Szombierek i Łagiewnik.