piątek, 31 grudnia 2021

Inwestujemy w Łagiewniki


Kolejne rządowe inwestycje w Bytomiu

Koniec roku to także czas odbiorów kolejnych inwestycji prowadzonych w naszym mieście. W dniu 30 grudnia zakończyła się modernizacja Przedszkola Miejskiego nr 48 w Bytomiu-Łagiewnikach. Pośród najważniejszych prac, jakie przeprowadzono w przedszkolu wymienić należy m.in. naprawę tynków, ocieplenie ścian zewnętrznych, termomodernizację dachu, remont schodów zewnętrznych czy wymianę parapetów zewnętrznych.

Cała inwestycja kosztowała blisko 428 tys. zł, z czego prawie 156 tys. zł stanowi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, zaś pozostałe środki w kwocie 272 tys. zł pochodzą z budżetu miasta.

Z kolei w dniu 16 grudnia br., także w Łagiewnikach, otwarte zostało nowe bisko szkolne przy Szkole Podstawowej nr 27. W ramach inwestycji utworzono strefę rekreacyjno-sportową na starym placu szkolnym. Powstało boisko do gier zespołowych (koszykówka, siatkówka) o wymiarach  23x12 m. Znalazło się też miejsce na stół do ping ponga, gry w szachy/warcaby oraz  stref do zabawy m.in. z planszami do gry w chińczyka, guziki, czy klasy.

Wartość tej inwestycji to 510 tys. zł. Została ona zrealizowana dzięki środkom z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Cieszą mnie kolejne inwestycje w Bytomiu, jakie odbywają się dzięki dobrej współpracy z rządem – komentuje Maciej Bartków, radny Rady Miejskiej w Bytomiu oraz przewodniczący PiS w naszym mieście. - Łagiewniki to dzielnica, w którą warto inwestować, tym bardziej jeśli chodzi o instytucje szkolne i przedszkolne. Bytom zmienia się na lepsze, ale my nie stoimy w miejscu. Już wkrótce, jak sądzę, będziemy mogli ogłosić pozyskanie kolejnych milionów złotych dla naszego miasta, tym razem na przebudowę ulic Tysiąclecia i Piekarskiej. Tylko w przypadku tej drugiej mówimy o kwocie 8 milionów złotych. Prawo i Sprawiedliwość w czasie kampanii wyborczej obiecało przywrócić blask naszemu miastu i ta tak się dzieje – dodaje radny Maciej Bartków.