czwartek, 20 maja 2021

PiS liderem!


PiS umacnia swoją pozycję lidera i ma coraz większe poparcie – wynika z nowego sondażu Instytutu Badań Pollster dla „Super Expressu”. Spadek zanotowała partia Szymona Hołowni i Lewica. Jakie poparcie uzyskała Koalicja Obywatelska? Poniżej wyniki badania.

„Super Express” publikując wyniki sondażu poparcia partii politycznych komentuje, że „nie ma złudzeń”. „Prawo i Sprawiedliwość rośnie w siłę po ogłoszeniu Polskiego Ładu” – podkreśla gazeta.

Na pierwszym miejscu w sondażu jest partia Jarosława Kaczyńskiego; uzyskała 38,1 proc. To w porównaniu do badania sprzed miesiąca wzrost o 2 pkt. proc.

Drugie miejsce zajmuje Polska 2050 Szymona Hołowni; na ugrupowanie byłego prezentera TVN wskazało 20,9 proc. ankietowanych; 1 pkt. proc. mniej niż w ostatnim sondażu.

Podium zamyka Koalicja Obywatelska notując 19,2 proc. poparcia badanych. W sondażu z końca kwietnia miała 17,3 proc.

„Sondaż cieszy. To są dobre informacje po trudnym okresie ostatniego roku. Na pewno takie wyniki są satysfakcjonujące, ale jestem przekonany, że stać nas na więcej. Z pokorą jednak przyjmujemy wyniki sondażowe. Jesteśmy przekonani, że rozwiązania zawarte w Polskim Ładzie po ich wdrożeniu pozwolą na to, żeby wielu wyborców doceniło te rozwiązania” – komentuje wyniki badania rzecznik rządu Piotr Müller.

„Sondaż to nagroda za przedstawienie poważnego programu dla wszystkich Polaków, a nie tylko dla elit. I to Polacy docenili” – mówi europoseł PiS Ryszard Czarnecki.

Sondaż zrealizowano w dniach 19–20 maja na reprezentatywnej próbie 1013 dorosłych Polaków.


za: Sondaż do Sejmu. Jakie poparcie ma PiS, Koalicja Obywatelska, Polska 2050 Hołowni. Lewica? Zmiana poparcia. Kto wygrałby wybory parlamentarne? Po prezentacji Nowego Ładu - tvp.info