sobota, 15 maja 2021

Inwestycja w bezpieczeństwo bytomian


Dzięki znaczącemu dofinansowaniu uzyskanemu przez Bytom z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Urzędu Marszałkowskiego oraz Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, OSP Sucha Góra wzbogaciła się o nowy samochód pożarniczy.

784 tys. 740 zł kosztował nowy wóz ratowniczo - gaśniczy Ochotniczej Straży Pożarnej w Suchej Górze. Do zakupu sprzętu dołożyła także gmina Bytom. Przekazanie pierwszego w historii jednostki fabrycznie nowego średniego samochodu ratowniczo - gaśniczego, odbyło  się dziś /14 maja/ w strażnicy ochotników z Suchej Góry.

Nowy nabytek strażaków z Suchej Góry  to średni samochód ratowniczo- gaśniczy z napędem 4x4 zabudowany na podwoziu Volvo. Dofinansowanie do zakupu specjalistycznego samochodu  pochodziło ze środków gminy Bytom (224 tys. 740 zł), Urzędu Marszałkowskiego  (150 tys. zł) Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (70 tys. zł), Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska (150  tys. zł). Pozostałą kwotę, w wysokości 200 000 złotych przekazało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Bardzo się cieszę, że po wielu staraniach udało się pozyskać nowy wóz strażacki dla OSP Sucha Góra. Jednostka suchogórskiej  ochotniczej straży pożarnej jest bardzo aktywna, jeśli chodzi o wyjazdy i wspieranie działań w Bytomiu. Ten samochód będzie dla nich pewnego rodzaju nagrodą za zaangażowanie, poświęcony czas i wielkie serce dla drugiego człowieka – komentuje radna Iwona Pakosz, zaangażowana w proces uzyskania wsparcia dla OSP w Suchej Górze.

 za: Aktualności | Miasto Bytom - Metropolia GZM (www.bytom.pl)