sobota, 5 września 2020

Miliony dla Bytomia


Budżet Bytomia bogatszy o ponad 22 miliony złotych!

Na konto miasta Bytomia wpłynęło w dniu wczorajszym 22 miliony 692 tysiące złotych. Są to pieniądze przekazane przez rząd Mateusza Morawieckiego w ramach Tarczy Samorządowej.

Wprowadzenie Tarczy Samorządowej zapowiedzieli w czerwcu 2020 roku premier Mateusz Morawiecki oraz kandydujący ponownie na urząd Prezydenta RP Andrzej Duda. Pomoc dla samorządów była jedną z deklaracji wyborczych Prezydenta Andrzeja Dudy.

Dzięki planowi prezydenta Andrzeja Dudy każdy powiat i gmina otrzymają rządowe wsparcie z przeznaczeniem na inwestycje - mówił w czerwcu br. Mateusz Morawiecki. .

Przypomnieć należy, iż wielu tzw. „samorządowców” związanych z totalną opozycją publicznie kwestionowało możliwość tego typu pomocy. Negatywnie o tarczy wypowiadał się np. prezydent Gliwic Adam Neumann, który dzisiaj, zapewne, chętnie przyjmie pomoc, o której w kampanii wyborczej Rafała Trzaskowskiego mówił, że jest „absurdalna”.

Cieszę się, że te pieniądze wpłynęły do naszego miasta. To kolejny dowód na to, że rządy Prawa i Sprawiedliwości w Polsce to korzyść dla samorządów. Od czerwca byłem w stałym kontakcie z Wojewodą Śląskim w tej sprawie, dlatego też chciałem w tym miejscu wyrazić Panu Wojewodzie Jarosławowi Wieczorkowi  swoje serdeczne podziękowania za wsparcie dla naszego miasta – komentuje Maciej Bartków, radny i przewodniczący PiS w Bytomiu.

To nie jedyna dobra informacja dla Bytomia. Jak informuje radny Maciej Bartków, w ubiegłym tygodniu spotkał się on w Katowicach z premierem RP Mateuszem Morawieckim. Tematem rozmowy była nie tylko pomoc dla Bytomia w ramach tarczy samorządowej, ale także wsparcie dla Schronu w Miechowicach. W spotkaniu, wraz z Maciejem Bartkowem uczestniczyli Dariusz Pietrucha prezes Stowarzyszenia Pro Fortalicium oraz Ireneusz Okoń, opiekun Schronu. Jeśli uda się nam dopiąć szczegóły pomocy, to przyszłość Schronu w Miechowicach zostanie zabezpieczona na lata – powiedział Maciej Bartków.