piątek, 10 lipca 2020

Mateusz Morawiecki w Bytomiu


Premier Mateusz Morawiecki w piątek 10 lipca odwiedził kopalnię Bobrek-Piekary w Bytomiu. Główną częścią jego spotkania z pracownikami zakładu była epidemia koronawirusa.


Premier Mateusz Morawiecki odwiedził kopalnię, która jako pierwsza poradziła sobie z epidemią koronawirusa w polskim górnictwie. Jesteśmy na bardzo dobrej drodze do powrotu do normalności. Tu wszyscy wrócili już do pracy, mamy więc powrót do normalności - powiedział Mateusz Morawiec. Ze wszystkich górników, którzy zachorowali żaden nie zmarł. Nasza polityka szybkiego wyłapania zakażonych i izolacji sprawdziła się - dodał premier.

Zaznaczył również, że rząd działa sprawie w walce z zagrożeniem - W całym tym procesie zarządzania epidemią działaliśmy dzień i noc od marca z nadzieją, że szybkie wyłapanie szybko zakończy epidemię. Dzisiaj jesteśmy na bardzo dobrej drodze powrotu do normalności. Potrafimy sobie lepiej radzić z epidemią.

Premier pogratulował również wszystkim służbom medycznym, sanitarnym i mundurowym za działanie podczas epidemii i za zaangażowanie. Następnie spotkał się z licznie zgromadzonymi górnikami i pracownikami KWK Bobrek-Piekary.

W spotkaniu wzięli udział Zastępca Prezydenta Bytomia Waldemar Gawron oraz radny Maciej Bartków, którzy przywitali w Bytomiu Premiera Mateusza Morawieckiego. 


zdjęcia: Mirosław Szostak