sobota, 1 grudnia 2018

Spotkanie z Ministrem


Prawo i Sprawiedliwość w Bytomiu od dawna podnosi konieczność budowy nowego lodowiska krytego.  Tej właśnie sprawie poświęcone było spotkanie zorganizowane w dniu 30 listopada w budynku Urzędu Miejskiego w Bytomiu.


W ubiegły piątek z prezydentem naszego miasta Mariuszem Wołoszem spotkali się Wiceminister Sportu Jan Widera, Przewodniczący Rady Miejskiej Mariusz Janas oraz radni PiS Alfred Pyrk i Maciej Bartków.  W spotkaniu udział wzięli także prezes PZHL Mirosław Minkina, zastępca prezydenta Bytomia Adam Fras oraz radny Grzegorz Nowak

Minister Jan Widera poinformował o możliwościach współpracy i możliwym dofinansowaniu Ministerstwa Sportu i Turystyki dla tej inwestycji. Omówił wymogi, jakie należy spełnić, aby starać się o dofinansowanie oraz dokumenty, jakie należy złożyć.  Przypomnijmy, iż koncepcja budowy nowego lodowiska pojawiła się już kilka lat temu. Jak informuje portal bytomski.pl:

Jeżeli żadne koncepcje się nie zmienią, to nowe lodowisko powstanie w miejscu wysłużonej "Stodoły" przy ulicy Pułaskiego. Sześć lat temu planowano wykorzystać istniejący już budynek administracyjny oraz płytę lodowiska wraz z systemem mrożącym. Budynek z czasem miałby zamienić się w hotel. Obecne trybuny zostałyby wyburzone, a nowe pomieściłyby 1500 kibiców i byłyby wyposażone w miejsca dla osób niepełnosprawnych.

Wejście do lodowiska byłoby w części północno-wschodniej. Szatnie, siłownia i gabinety odnowy powstałyby pod trybunami. W części południowej znalazłoby się zaplecze techniczne, a na piętrze stworzono by pomieszczenia dla dziennikarzy, kontroli antydopingowych, obsługi monitoringu, czy spikera.

Ostatecznie skończyło się tylko na planach i wizualizacjach. Potem zmieniła się koncepcja. Damian Bartyla chciał, by nowoczesne lodowisko wraz z halą i stadionem tworzyło kompleks sportowy przy ulicy Olimpijskiej. Na to jednak nie znalazły się środki i stanęło na modernizacji stadionu piłkarskiego. Teraz jest szansa, że przy dużym wsparciu MSiT w końcu uda się zapewnić hokeistom nowy dom i komfortowe warunki do pracy.