sobota, 8 września 2018

Mariusz Janas nie zwalnia tempa

W czasie gdy kandydat Platformy Obywatelskiej promuje ekologię rozdając wodę w… plastikowych butelkach, a inny z kandydatów kopiuje pomysł PiS sprzed 4 lat i rozdaje na ulicach jabłka, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Bytomia Mariusz Janas konsekwentnie rozmawia z mieszkańcami Bytomia o pomysłach na przywrócenie świetności naszemu miastu.
 
W sobotę wraz z Witoldem Krieserem,  zwycięzcą Plebiscytu Dziennika Zachodniego na Człowieka Roku w Bytomiu w roku 2016, radnym Piotrem Patoniem i działaczem społecznym Józefem Grzybem, Mariusz Janas spotkał się po raz kolejny z mieszkańcami Szombierek. Następnie w towarzystwie Macieja Bartkowa, przewodniczącego PiS w Bytomiu, a także pomysłodawcy projektu „Tajemniczy Bytom” i autora książek poświęconych zagadkom przeszłości Śląska pojawił się w Miechowicach, gdzie rozmawiał między innymi o rządowych programach „Czyste Powietrze” i  „Dobry Start”. W spotkaniu uczestniczyli również radny Sejmiku Województwa Śląskiego Zbigniew Przedpełski oraz Jolanta Kowal, przewodnicząca „Solidarności” Biur Obsługi Klienta spółki Tauron. Licznym mieszkańcom Miechowic, Mariusz Janas przedstawiał także pomysły PiS na tę dzielnicę. Przypomniał o przekazaniu z budżetu państwa 250 000 złotych, przeznaczonych na budowę boiska szkolnego przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Miechowicach oraz skutecznym działaniu radnych PiS, którego efektem było wydzierżawienie budynku dawnego Gimnazjum przy ul. Stolarzowickiej stowarzyszeniu Pro Fortalicium. Dzięki temu niezagrożona  jest dalsza działalność Schronu w Miechowicach oraz możliwość organizowania tam kolejnej rekonstrukcji historycznej „Tragedii Miechowickiej 1945”. Co istotne, nie powstanie tam tym samym hostel dla Ukraińców, czego obawiali się mieszkańcy Miechowic.

Z Miechowic, Mariusz Janas udał się na Stroszek, gdzie spotkał się z kupcami pracującymi na tamtejszym targowisku. W trakcie rozmowy omówiono problemy, z jakimi od długiego czasu borykają się handlujący tam mieszkańcy Bytomia, a także ustalono konkretne możliwości pomocy w razie wyborczego zwycięstwa Prawa i Sprawiedliwości w Bytomiu.  W czasie wizyty Mariuszowi Janasowi towarzyszyła radna PiS Iwona Pakosz.

Po południu, na zaproszenie Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach, Mariusz Janas wziął udział w organizowanej w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, Nocy Schronów w Miechowicach. Była to kolejna wizyta Mariusza Janasa w miechowickim Schronie. W rozmowie z opiekunami Schronu oświadczył, że obiekt ten znajduje szczególne odbicie w programie PiS dla Bytomia. Zapewnił o wsparciu dla wszelkich inicjatyw organizowanych w tym miejscu, w tym szczególnie dla cieszącej się olbrzymim uznaniem mieszkańców Bytomia rekonstrukcji historycznej. Tutaj także kandydatowi Prawa i Sprawiedliwości towarzyszył reprezentujący projekt "Tajemniczy Bytom" Maciej Bartków oraz szef Klubu Radnych PiS w bytomskiej Radzie Miejskiej Alfred Pyrk i Piotr Misztal, były zastępca komendanta Komisariatu Policji w Miechowicach.

Wieczorem, kandydat PiS na prezydenta Bytomia Mariusz Janas wziął udział w Gali Rozdania Nagród oraz pokazie filmów nagrodzonych Festiwalu Popularyzatorów Filmowych Bytom Film Festival.