sobota, 22 września 2018

Konwencja Wyborcza PiS w Bytomiu


Członkowie polskiego rządu, parlamentarzyści, wojewoda śląski oraz poseł do Parlamentu Europejskiego wzięli udział w dzisiejszej Konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Bytomiu.  W jej trakcie zaprezentowano program PiS dla miasta, przedstawiono kandydatów do Rady Miejskiej oraz kandydata na prezydenta Bytomia. Spotkanie wykorzystano także do promocji bytomskich artystów oraz dokonań pasjonatów ze stowarzyszenia „Pro Fortalicium”. 


Szef śląskich struktur Prawa i Sprawiedliwości, poseł Wojciech Szarama,  wiceminister środowiska Sławomir Mazurek, wiceminister  energii Grzegorz Tobiszowski, wiceminister  sportu Jan Widera, a także Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek oraz europoseł  Jadwiga Wiśniewska wzięli udział w dzisiejszej Konwencji Wyborczej PiS w Bytomiu. Specjalny list do uczestników Konwencji przesłał także były Minister Zdrowia, obecnie poseł do Parlamentu Europejskiego Bolesław Piecha.  Spotkanie zorganizowano w Miechowicach, w Sali przy dawnym Gimnazjum, w miejscu gdzie od kilku lat promuje nasze miasto „Schron w Miechowicach” oraz Pro Fortalicium. „To miejsce historyczne, będące dzisiaj wizytówką Bytomia. Miejsce, które pokazuje, iż zaangażowanie i determinacja społeczników, pasjonatów Bytomia może pokonać wszelkie przeciwności” powiedział prowadzący Konwencję Dominik Kozinoga, jeden z kandydatów PiS do Rady Miasta.Konwencję rozpoczął krótki koncert dwóch bytomskich bluesmenów Krzysztofa Wydro i Arkadiusza Kusia oraz materiał filmowy przypominający, odbywającą się w miejscu Konwencji, Rekonstrukcję Historyczną „Tragedii Miechowickiej 1945”. Następnie Maciej Bartków  przewodniczący PiS w Bytomiu zaprezentował „Program PiS dla Bytomia”, omawiając pokrótce wszystkie jego 7 rozdziałów [Program PiS dla Bytomia dostępny jest TUTAJ ]. Przypomniał, iż Prawo i Sprawiedliwość w Bytomiu jest jedyną siłą polityczną w mieście, która przez ostatnie 25 lat nie rządziła Bytomiem i nie miała wpływu na podejmowane, bardzo często negatywne, decyzje. Krytykując rządy aktualnego i wcześniejszych prezydentów miasta, a także ich najbliższych współpracowników, przewodniczący PiS w Bytomiu zadeklarował odejście od złej dla naszego miasta dotychczasowej polityki prowadzonej przez poprzedników. „Jedynie Mariusz Janas jest gwarantem realnej, dobrej zmiany dla Bytomia. Dzisiaj stoimy wobec alternatywy: albo PiS albo układ. Jestem przekonany, że bytomianie to widzą i 21 października wybiorą Dobrą Zmianę. Wybiorą Prawo i Sprawiedliwość” – powiedział Bartków. Kończąc swoje wystąpienie zaprosił do wysłuchania najnowszej piosenki kolejnego bytomskiego muzyka  Piotra Smętka, poświęconej śp. Jolancie Brzeskiej [ piosenki można wysłuchać TUTAJ ]Przedstawiając  kandydatów do Rady Miasta, poseł Wojciech Szarama podkreślił, iż Prawo i Sprawiedliwość wystawia naprawdę silną drużynę,  wystawia ludzi, którzy poważnie myślą o Bytomiu i są gwarancją Dobrej Zmiany dla naszego miasta.  Dziękując za obecność w Bytomiu przedstawicielom rządu, w szczególności  ministrowi Sławomirowi Mazurkowi, odpowiedzialnemu za walkę z mafią śmieciową dodał, iż żałuje, że nie udało się dotrzeć na miejsce także wiceministrowi sprawiedliwości Michałowi Wójcikowi. „Myślę, że minister Wójcik, obok ministra Mazurka, także będzie miał sporo pracy związanej z Bytomiem, po zwycięstwie Mariusza Janasa”  dodał Wojciech Szarama.

Z kolei kandydat na prezydenta Mariusz Janas w swoim wystąpieniu przypomniał, co Prawo i Sprawiedliwość zrobiło już dla Bytomia. „Niemal 150 milionów złotych trafiło do portfeli mieszkańców naszego miasta w ramach programu 500+. Pozyskaliśmy olbrzymie pieniądze na budowę i remonty boisk szkolnych, wsparcie dla małych klubów sportowych, budowę krytego kortu tenisowego,  budowę nowej strażnicy dla Państwowej Straży Pożarnej i wiele innych. To wszystko jest zasługą rządu Prawa i Sprawiedliwości”  powiedział Janas. Wiceminister Sławomir Mazurek przypomniał, iż to właśnie Bytom był pierwszym miastem, z którego napłynęły do rządu sygnały o mafii śmieciowej, przypominając w tym kontekście opracowaną przez radnych PiS „Czarną Księgę Odpadów w Bytomiu”. Omówił decyzje podjęte już przez Ministerstwo Środowiska oraz te, które planowane są już w najbliższej przyszłości. Zaapelował do samorządowców o odpowiedzialność za wydawane decyzje i zadeklarował wszelką pomoc  Bytomiowi w walce z nielegalnymi odpadami. Wyraził przekonanie, iż nowy prezydent, którym,  jego zdaniem, powinien zostać Mariusz Janas, będzie z nim w stałym kontakcie i wspólnie z Ministerstwem podejmie skuteczną walkę z problemami stworzonymi przez jego poprzedników.

Silnego wsparcia Mariuszowi Janasowi udzielili w swoich wystąpieniach także pozostali przedstawiciele rządu oraz Poseł do PE Jadwiga Wiśniewska. „Życzę zwycięstwa Bytomiowi, życzę zwycięstwa Mariuszowi Janasowi” powiedział w podsumowującym Konwencję wystąpieniu minister Grzegorz Tobiszowski. Po zakończeniu Konwencji Wyborczej część jej uczestników odwiedziła Schron w Miechowicach, natomiast wiceminister środowiska Sławomir Mazurek, w towarzystwie Mariusza Janasa, doradcy politycznego Wojewody Śląskiego Kamila Jaszczaka, radnych Piotra Patonia i Alfreda Pyrka, mieszkanki Bobrka czynnie protestującej przeciwko degradacji tej dzielnicy  Anny Hancyk oraz Macieja Bartkowa udali się na Bobrek, gdzie problem składowania odpadów w tym miejscu kompleksowo przedstawił zastępca Komendanta Straży Miejskiej w Bytomiu Pan Dariusz Żurawski. 

Zachęcamy mieszkańców Bytomia do udziału w wyborach samorządowych w dniu 21 października. Z programem Prawa i Sprawiedliwości można zapoznać się TUTAJ Tylko idąc na wybory każdy z nas ma wpływ na to, w jakim mieście będzie mieszkał.