środa, 8 sierpnia 2018

PiS wciąż liderem!


Z najnowszego sondażu poparcia partii politycznych wynika, iż najbliższe wybory samorządowe wygra Prawo i Sprawiedliwość.

 
Prawo i Sprawiedliwość prowadzi w wyborach do 12 z 16 sejmików wojewódzkich - wynika z wielkiego sondażu przeprowadzonego IBRIS. W 2014 r. PiS triumfował tylko w 5 regionach. Szczegółowe wyniki badania zostały opublikowane przez portal OkoPress.pl.
 
 
Sondaż został zlecony przez Sojusz Lewicy Demokratycznej. Wzięła w nim udział wyjątkowo duża liczba ankietowanych - po 1000 osób w każdym z województw, co daje 16 000 osób w skali całego kraju. Autorzy badania, by uczynić wyniki bardziej wiarygodnymi, podali w pytaniach nazwiska przewidywanych liderów list w poszczególnych regionach.
 
 
W skali całej Polski na czele sondażu znalazło się Prawo i Sprawiedliwość, które otrzymało średnio 34 proc. poparcia. Koalicja Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej zajęła drugie miejsce ze średnim wynikiem 26 proc. Daleko w tyle  znalazły się Polskie Stronnictwo Ludowe (12 proc.) i Sojusz Lewicy Demokratycznej (10 proc.).
 
 
Jak wynika z badania, Prawo i Sprawiedliwość powinno zwyciężyć także w wyborach do Sejmiku na Śląsku. Przypomnijmy, iż bytomskim kandydatem PiS w tych wyborach jest między innymi Zbigniew Przedpełski, radny Sejmiku Województwa Śląskiego.
 
 
Optymistycznie wyglądają także kolejne badania opinii publicznej prowadzone w Bytomiu. W naszym mieście także niezmiennie największym poparciem cieszy się Prawo i Sprawiedliwość, na które zamierza głosować niemal 30% bytomian. Komentując wyniki sondażu, kandydat PiS na prezydenta Bytomia Mariusz Janas mówi: PiS jest jedyną siłą, która może przywrócić świetność Bytomiowi. Mamy plan i ludzi gotowych  wziąć  odpowiedzialność  za Bytom.  Spełniamy  także  jeszcze  jeden  warunek,  który  jest  niezbędny, by móc zmienić nasze miasto. Jesteśmy formacją, która nie jest w nic uwikłana, która nie ma związanych rąk. Nikt nam nie powie: nie możecie tego zrobić,  bo  narazicie  się  wpływowemu i silnemu układowi czy znaczącemu lobby. My nie mamy kompleksów i niejasnych zobowiązań. Możemy iść do przodu,  możemy razem  zmieniać  Bytom.


Mariusz Janas - kandydat PiS na prezydenta Bytomia.