środa, 2 września 2015

Inauguracja akcji "Damy Radę"

Damy Radę - ten powszechnie znany zwrot, którego tak wielu z nas przecież używa na co dzień najlepiej oddaje to czego dziś nam Polakom bardzo potrzeba: wspólnota, praca, chęć do działania. Musimy odbudować wspólnotę, naprawić nasz kraj w wielu dziedzinach. To się na pewno uda, jeśli zamiast narzekać weźmiemy się do pracy.

Często słyszymy od polityków takie zwroty jak: nie da się, nie można, to się nie uda, nie damy rady tego zrobić. Należy skończyć z tym myśleniem, że czegoś nie da się zrobić. Chcieć to móc. Może będzie trudno, może nie wszystko pójdzie tak jak byśmy oczekiwali, może trzeba będzie szukać innych dróg. Ale zawsze trzeba próbować, zawsze trzeba pracować by się udało. Obywatele oczekują od rządu, że będzie dla nich dobrze pracował, skutecznie dbał o ich sprawy. Nie chcą słyszeć, że się nie da. 

Nasza akcja ma także zwrócić uwagę na to jak ważne jest zaangażowanie w lokalne sprawy. Wspólnotę buduje się właśnie poprze myślenie o innych. Ta nasza akcja to wyraz docenienia i podziękowania wszystkim tym bezimiennym bohaterom naszych codziennych spraw, których w polskich wsiach, miastach czy miasteczkach jest bardzo dużo. Mieszkańcy Pcimia, gdzie rozpoczęliśmy naszą akcję, zamiast czekać wzięli sprawy w swoje ręce i postanowili pomóc w remoncie szkoły, która została zniszczona przez burze. Zrobili to bo wierzą, że wspólnie dadzą rade i dzieci wrócą jak najszybciej do swojej szkoły. Takie piękne działania to nie są wyjątki. Warto pomagać sobie nawzajem, warto pracować na rzecz naszych wspólnych spraw. Wspólnie DAMY RADĘ!