piątek, 9 stycznia 2015


 
 

Stanowisko Komitetu Miejskiego PiS w Bytomiu w sprawie planów likwidacji KWK "Bobrek-Centrum".

Bytom, dnia 9 stycznia 2015r.

 

Stanowisko Komitetu Miejskiego PiS w Bytomiu w sprawie planów likwidacji

KWK „Bobrek-Centrum”

 

Przedstawiony w ostatnich dniach tzw. „plan naprawczy” Kompanii Węglowej SA wskazuje, iż dla rządu i koalicji rządzącej jedynym pomysłem na restrukturyzację polskiego górnictwa jest dalsza likwidacja kopalń. Jej oczywistym następstwem będzie zdecydowane zwiększenie poziomu bezrobocia na Śląsku i postępujące zubożenie mieszkańców naszego regionu. Jedną z kopalń przeznaczonych do likwidacji ma być według planów rządzącej koalicji PO – PSL Kopalnia Węgla Kamiennego „Bobrek-Centrum”.

Bytom, miasto tak ciężko doświadczone nieprzemyślaną pseudoreformą górnictwa realizowaną w minionych latach przez rząd Jerzego Buzka nie może pozwolić aby z mapy miejskich przedsiębiorstw zniknął ostatni już duży zakład dający pracę bytomianom. Nie możemy zapomnieć, iż likwidacja kopalni odbije się niekorzystnie nie tylko na jej pracownikach i ich rodzinach, ale także na firmach z nią kooperujących oraz wszystkich placówkach i zakładach handlowych, których obroty, w wyniku zwiększenia liczby bezrobotnych drastycznie zmaleją. Bytom zagrożony jest degradacją, której skutki będą nieodwracalne. Za taki stan rzeczy wyłączną odpowiedzialność ponosi rządząca Polską od ponad 7 lat koalicja PO-PSL.

Prawo i Sprawiedliwość w Bytomiu popiera w pełni protest górników i apeluje do lokalnych działaczy i przedstawicieli rządzącej Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego o podjęcie wszelkich działań zmierzających do zmiany niekorzystnych dla miasta decyzji i obrony miejsc pracy w Bytomiu. W tej trudnej dla miasta chwili, chociaż raz bądźcie z jego mieszkańcami.

 

 

Alfred Pyrk                                                         Maciej Bartków
Przewodniczący Klubu Radnych PiS w Bytomiu             Przewodniczący PiS w Bytomiu