piątek, 28 lutego 2014

Mariusz Janas rekomendowany do Parlamentu Europejskiego.

Wczoraj, 27 lutego, Rada Regionalna Prawa i Sprawiedliwości województwa śląskiego pozytywnie zaopiniowała kandydaturę radnego bytomskiej Rady Miejskiej Mariusza Janasa jako kandydata na listę wyborczą PiS województwa śląskiego w zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego.Następnym krokiem będzie ostateczna weryfikacja kandydatów i wybór spośród rekomendowanych 13 kandydatów finałowej dziesiątki, która znajdzie się na liście wyborczej. Poniżej krótka charakterystyka naszego kandydata.Mariusz Janas – 43 lata, mieszkaniec Bytomia. Ekonomista, wykształcenie wyższe ekonomiczne o specjalności zarządzanie firmą, znajomość języka angielskiego, biegła w mowie i piśmie języka rosyjskiego.

W ostatnich, przyspieszonych wyborach samorządowych, startując po raz pierwszy z 1 miejsca na liście PiS zdobył 478 głosów, co było nie tylko wynikiem najlepszym spośród wszystkich kandydatów PiS, ale także przewyższającym wyniki Platformy Obywatelskiej w okręgu. Od 2012 roku radny Rady Miejskiej w Bytomiu, przewodniczący Komisji Finansów, Rozwoju i Promocji Miasta, członek Komisji Rewizyjnej i Komisji Zdrowia.

Od roku 1995 związany zawodowo z Caritas Archidiecezji Katowickiej a potem z Caritas Diecezji Gliwickiej, gdzie pracował jako kierownik Świetlicy i kierownik działu projektów. Od 2013 pracuje w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Bytomiu jako kierownik Działu wsparcia seniora i wolontariatu. W związku z powyższym od kwietnia członek Rady ds. Senioralnych przy Ministrze Pracy i Polityki Społecznej. Absolwent Szkoły  Liderów Społeczeństwa Obywatelskiego (2005). Działacz pro life, w Parafii św. Michała Archanioła w Suchej Górze posługuje jako Nadzwyczajnym Szafarzem Komunii Świętej.

Skarbnik Zarządu Komitetu Terenowego Prawa i Sprawiedliwości w Bytomiu, członek zgromadzenia i Komisji Rozwoju Komunalnego Związku Komunikacji Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego w Katowicach, członek Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego Oddział w Gliwicach, członek stowarzyszenia Bytomski Marsz dla Życia i Rodziny.

Rekomendowany przez:
Komitetu Terenowy PiS w Bytomiu;
Forum Młodych PiS w Bytomiu;
Klub Gazety Polskiej w Bytomiu;
Stowarzyszenie Razem dla Bytomia.